
Recordaantal dagen met zware neerslag
HILVERSUM (ANP) - Deze meteorologische zomer telt sinds 1 juni al vijftien dagen met zware neerslag in Nederland en dat is een record, meldt Weer.nl. Het oude record dateert uit 2006 met veertien dagen.
Zondagochtend plensde het behoorlijk in Friesland. In Woudsend stonden de straten blank nadat er ruim 100 millimeter regen was gevallen. Ook in Stavoren regende het flink. Het is de vijftiende dag met zware regenval. 2001 en 2002 kenden twaalf van zulke dagen; 1917, 1969 en 2014 elf en 2020 kwam tot 10 dagen met zware neerslag. In Nederland noemen we meer dan 50 millimeter in één dag op tenminste een van de ruim 320 officiële neerslagstations van het KNMI een dag met zware neerslag.
Op jaarbasis kende Nederland dit jaar zeventien dagen met meer dan 50 millimeter en ook dat is een record, terwijl we net over de helft van 2021 zijn. Op een tweede plek staat 2006 met 16 dagen, gevolgd door 2001 en 2014 met 14 dagen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Burgers moeten meer betrokken worden bij besluitvorming en het werk van de overheid om de democratie in Nederland te versterken, stelt de Raad voor het Openbaar Bestuur (ROB). Burgers moeten het idee hebben dat naar hen wordt geluisterd en dat ze iets in te brengen hebben. Tegelijkertijd moet de overheid niet altijd toegeven aan druk vanuit de samenleving.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf vermeende leden van een groep soevereinen die verdacht worden van het plannen van een terroristische aanslag blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden woensdag bepaald op een eerste openbare zitting. De verdachten hadden gevraagd om hun proces in vrijheid af te wachten, maar de rechter wees dat af.
6 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Twee mannen die woensdag in Leeuwarden voor de rechter stonden, ontkennen dat zij lid zijn van een groep soevereinen die terroristische aanslagen wilde plegen. Eerder op de middag stonden al drie anderen terecht in deze zaak.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Indien Israël bij de recente aanval op Doha in Qatar geen Hamasleiders heeft gedood, lukt dat een volgende keer. Dit zei de Israëlische ambassadeur in Washington, Yechiel Leiter. Dinsdag voerde Israël een luchtaanval uit op Doha om leiders van Hamas om te brengen. De politieke leiders wonen in Qatar en dat land behartigt bij internationale onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook belangen van Hamas. Qatar blijft daarmee doorgaan.
12 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Enkele tientallen mensen demonstreren woensdag voor de rechtbank in Leeuwarden. Daar is de eerste openbare zitting aanstaande tegen vijf verdachten die volgens het Openbaar Ministerie een crimineel netwerk vormen dat met geweld de democratische rechtsorde wil ondermijnen.
13 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Bij de wedstrijd tussen Jong AZ en Vitesse vrijdagavond geldt vooralsnog geen noodverordening. Er zijn "geen signalen die aanleiding geven tot het instellen" van zulke maatregelen, laat de gemeente Wormerland in Noord-Holland weten.
14 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs zijn verdeeld over de nadruk die de Europese Commissie legt op de noodzaak van een sterke Europese defensie. VVD, CDA, GroenLinks-PvdA en D66 steunen de extra inspanningen die voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie nodig vindt, net als extra steun aan Oekraïne. BBB is het daarmee oneens en stelt dat defensie eigenlijk geen EU-bevoegdheid is. Dat zeggen ze in reactie op de jaarlijkse toespraak van Von der Leyen die zij woensdag hield in het Europees Parlement.
14 uur geleden