Recordaantal bezoekers verwacht op grote bordspellenbeurs Essen
ESSEN (ANP/DPA) - De grootste beurs voor bord- en kaartspellen ter wereld in het Duitse Essen die donderdag is geopend voor het publiek, verwacht dit jaar een recordaantal bezoekers te verwelkomen. Volgens de organisatoren van Spiel Essen worden er op de eerste drie dagen 200.000 bezoekers uit binnen- en buitenland verwacht op de beurs. Het evenement duurt tot en met zondag en de kaarten voor donderdag zijn volledig uitverkocht.
De jaarlijkse beurs voor gezelschapsspellen wordt gehouden in expositiecentrum Messe Essen in zes tentoonstellingshallen. Er doen dit jaar 923 exposanten uit ruim 52 landen mee die meer dan 1500 spellen voor het eerst zullen presenteren. Bezoekers kunnen dan uitleg krijgen en die nieuwe spellen zelf uitproberen. Spiel Essen bestaat al meer dan veertig jaar.
Volgens de Duitse brancheorganisatie voor uitgevers van gezelschapsspellen worden er jaarlijks ongeveer 70 miljoen bord- en kaartspellen verkocht in eigen land. Vooral tijdens de coronapandemie was de vraag naar die spellen erg sterk omdat mensen aan huis waren gekluisterd en naar vertier zochten. Inmiddels is die groei wat afgezwakt. De sterkste groei komt nu uit het segment van party- en kennisspellen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
17 minuten geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASML gaat het Indiase Tata Electronics helpen bij het opzetten van een chipfabriek, een van de eerste in het Aziatische land. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt tijdens het tweedaagse bezoek van de Indiase premier Narendra Modi aan Nederland.
17 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een Japans farmaciebedrijf heeft artsen gewaarschuwd om een medicijn voor zeldzame auto-immuunziekten niet meer aan nieuwe patiënten voor te schrijven, nadat twintig mensen die het middel gebruikten zijn overleden. Volgens Kissei Pharmaceutical zou Tavneos ernstige leverproblemen kunnen veroorzaken.
18 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om de heffingen op sommige producten te verlagen om de onderlinge handel te bevorderen. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel naar buiten gebracht. Het ministerie publiceerde de verklaring op zaterdag na de tweedaagse top in Beijing tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.
19 uur geledenBIEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch heeft zijn winkels zaterdag in meerdere landen tijdelijk gesloten. Het bedrijf zag zich daartoe gedwongen door een overweldigende drukte om het in de verkoop gaan van een nieuw horloge. Niet alleen in Nederland, maar bijvoorbeeld ook in het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Dubai en Singapore bleven vestigingen dicht.
21 uur geleden