Recordaantal aanmeldingen voor braderie Heinkenszand
HEINKENSZAND - De braderie in Heinkenszand profileert zich graag als ‘de langste van Zeeland’. Voor de aanstaande editie - op zaterdag 9 juli - heeft Marijke Rijk van de organiserende ondernemersvereniging Winkelcentrum Heinkenszand zelfs meer aanmeldingen dan ooit ontvangen. “Er komen tussen de 260 en 270 standhouders”, vertelt ze. “We staan er versteld van!”
En Marijke Rijk heeft toch al heel wat braderieën in haar dorp helpen organiseren. “We hebben in april voor het eerst een Paasmarkt gehouden en dat was een groot succes.” Daardoor zijn er marktkramers die nu ook naar Heinkenszand willen komen, merkt ze. “De kramen staan zaterdag van de Eendvogelstraat tot de molen. Dat is zo’n anderhalve kilometer en best een eind lopen. Gelukkig kun je onderweg pauzeren, rondkijken en natuurlijk leuke dingen kopen.” De marktlooplui bieden alle soorten artikelen aan die je op een goede braderie mag verwachten. Ze komen uit het hele land en ook uit België en Duitsland. “De olijvenboer uit Duitsland is hier al vaker geweest, dus het zal de moeite waard zijn voor hem om heen en weer te rijden.” Nieuw tussen de vele kramen is bijvoorbeeld de knoflookverkoper. “Die biedt ook veel verschillende soorten worst aan.” Ook ziet Rijk het aanbod aan woonaccessoires en hobbyartikelen groeien. Voor de standhouders zijn het lange dagen en daarom wil de organisatie het ook voor hen een mooie dag maken, zodat ze graag weer terugkomen. “De braderie in Heinkenszand is gewoon altijd ontzettend gezellig. Je kunt er van alles kopen, ook cadeauartikelen, en je komt er vrienden en kennissen tegen. We hopen dat het weer meezit en dan maken we er een topdag van.”
Muziek
De braderie is te bezoeken van 9.30 uur tot 17.00 uur. Extra vertier bieden de kermis, kinderactiviteiten, muziek uit de speakers en livemuziek van de plaatselijke muziekvereniging Euterpe en een extra groep trommelaars. “Aansluitend aan de braderie is er muziek op het Van der Biltplein van dj Arno. Hij is een begrip in Heinkenszand.”
Meer uit Beveland
GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.
9 uur geledenGOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.
13 uur geleden"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.
18 uur geledenGOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.
20 uur geledenGOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad.
23 uur geledenNOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.
1 dag geledenGOES - Na zeven jaar afwezigheid keert de ijsbaan deze winter terug naar het hart van Goes. Op 5 december opent op de Grote Markt een schaatsbaan met écht ijs, met water dat ter plekke bevroren wordt. Een project waar citymarketeer in Goes, Sofyan Azzagari, de schouders onder gezet heeft.
1 dag geleden