Record voor basketballer James met plek in sterrenteam NBA
ORLANDO (ANP) - Basketballer LeBron James is weer een record rijker. De 35-jarige superster van de Los Angeles Lakers heeft voor de zestiende keer een plek gekregen in het team met de beste spelers van het seizoen. Hij overtrof daarmee Kareem Abdul-Jabbar, Kobe Bryant en Tim Duncan, die allemaal vijftien keer werden gekozen. James ontving net als Giannis Antetokounmpo de maximale 500 punten.
Honderd Amerikaanse en Canadese sportjournalisten stellen drie zogeheten All-NBA-teams samen, die elk bestaan uit vijf spelers. De basketballers met de meeste punten vormen het All-NBA First Team. James en Antetokounmpo (Milwaukee Bucks) kregen de maximale 500 punten. James Harden (Houston Rockets, 474), Anthony Davis (LA Lakers, 455) en Luka Doncic (Dallas Mavericks, 416) haalden ook het eerste team. Voor de 21-jarige Sloveen Doncic was het zijn eerste uitverkiezing.
James en Davis spelen met LA Lakers in de finale van de play-offs in het westen tegen Denver Nuggets. De finale in het oosten gaat tussen Miami Heat en Boston Celtics.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
1 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
3 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
4 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
6 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
7 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
9 uur geleden