Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtszaak over Canadese teruggave turbine voor Nord Stream

Rechtszaak over Canadese teruggave turbine voor Nord Stream

KIEV (ANP/RTR) - Een Oekraïense belangengroep is van plan een rechtszaak aan te spannen tegen de Canadese overheid, vanwege het besluit om een turbine die wordt gebruikt voor de belangrijke gaspijpleiding Nord Stream 1 terug te geven aan Duitsland. Die turbine werd door het Duitse industrieconcern Siemens in Canada onderhouden.

Zondag werd bekend dat Canada de turbine teruggeeft, ondanks bezwaren van Oekraïne. De gerepareerde turbine gaat eerst naar Duitsland en wordt daarna aan het Russische staatsgasconcern Gazprom teruggegeven. Volgens Kiev is dat een schending van de sancties tegen Rusland. Duitsland wilde echter een uitzondering hierop om te voorkomen dat de gaslevering helemaal stilvalt. Canada heeft ingestemd met die uitzondering. De turbine werd voor het ingaan van de sancties naar Canada vervoerd.

De groepering Ukrainian World Congress wil nu via de rechter afdwingen dat er een herziening komt van het besluit van Canada om de turbine terug te geven. Volgens de groep is de uitzondering die Canada maakt "totaal onacceptabel" en zijn er alternatieven voor Duitsland om gas te krijgen, waaronder via een Oekraïense pijplijn.

Momenteel wordt het jaarlijkse onderhoud uitgevoerd aan Nord Stream 1 waardoor er tijdelijk geen gas gaat via de pijpleiding die loopt van Rusland naar Duitsland via de Oostzee. Eerder had Moskou de leveringen van gas via Nord Stream 1 al verminderd, naar eigen zeggen vanwege technische problemen. Er is nu vrees dat Moskou na afloop van dat onderhoud de gasleveringen volledig stilzet als vergelding voor de Duitse steun aan Oekraïne en de westerse sancties tegen Rusland vanwege de oorlog.

Meer uit Financieel

Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

52 minuten geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

2 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

4 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

5 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

23 uur geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden
EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 dag geleden