Rechtse WerteUnion wil als partij meedoen aan Duitse verkiezingen
ERFURT (ANP/DPA) - De Duitse stemgerechtigden krijgen opnieuw meer keus. De leden van de aartsconservatieve groepering WerteUnion hebben zaterdag met grote meerderheid besloten een nieuwe politieke partij op te richten. Voorzitter Hans-Georg Maassen, de voormalige baas van de binnenlandse veiligheidsdienst BfV, kreeg tijdens een besloten bijeenkomst in Erfurt daarvoor een mandaat.
Maassen, die populair is bij kiezers die migranten willen weren, beloofde vaart te zetten achter de oprichting om in september te kunnen meedoen aan de verkiezingen in de Oost-Duitse deelstaten Thüringen, Saksen en Mecklenburg-Voor-Pommeren. Volgens ingewijden kan dat in februari al geregeld zijn.
De 'WaardenUnie' zorgt in Duitsland op (uiterst) rechts voor versplintering. Elf jaar geleden werd Alternative für Deutschland (AfD) in het leven geroepen. Deze extreemrechtse partij haalde sindsdien veel stemmen weg bij onder anderen de christendemocraten, maar ook bij de sociaaldemocraten. Bovendien groeit de AfD nog steeds. Tegen die trend werd zaterdag opnieuw massaal geprotesteerd.
Links heeft eveneens weinig op met de WerdeUnion, ook al afficheert die zich als 'conservatief-liberaal'. Aanhangers van de beweging namen onlangs deel aan een omstreden conferentie van ultrarechts in Potsdam. Daar waren volgens de media ook neonazi's aanwezig en verdachte (ex-)CDU'ers, onder wie Maassen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
13 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
54 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
2 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
5 uur geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
5 uur geleden