Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtse partijen furieus over asielingreep kabinet

Rechtse partijen furieus over asielingreep kabinet

DEN HAAG (ANP) - De rechtse partijen in de Tweede Kamer zijn woedend op het kabinet. Dat gaat zelf de bestemming van Rijksvastgoed wijzigen om de komst van een asielzoekerscentrum mogelijk te maken, als gemeenten dat blijven weigeren. D66 juicht de stap toe, die wat de coalitiepartij betreft wel "rijkelijk laat" wordt gezet.

"Meer mogelijkheden om opvanglocaties in gemeenten te forceren, versnelling van de wet die zorgt dat alle gemeenten hun verantwoordelijkheid nemen en inzet lege bedden Oekraïners: we vragen er al maanden om", twittert D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt.

Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) schreven dinsdag aan de Kamer dat de asielcrisis zo groot is dat gemeenten het niet meer kunnen maken om een bestemmingswijziging van Rijksvastgoed dat als azc kan worden gebruikt tegen te houden. Als gemeenten blijven weigeren, neemt het kabinet de vergunningverlening over. Daarnaast probeert het kabinet, op verzoek van burgemeesters, eerder met een wet te komen waarmee gemeenten kunnen worden verplicht asielzoekers op te vangen.

Onaanvaardbaar en ondemocratisch

De PVV, JA21 en de Groep Van Haga reageren furieus op het kabinetsbesluit om de vergunningverlening van 'weigergemeenten' over te nemen. "Dit kabinet kan alleen nog maar regeren met dwang en drang. In plaats van het stoppen van de instroom, gaan ze nu de lokale democratie buitenspel zetten", stelt JA21. Dat zegt ook Wybren van Haga (Groep Van Haga), die zo snel mogelijk na het reces een Kamerdebat wil. "Het buitenspel zetten van gemeenten is onaanvaardbaar en ondemocratisch", zegt hij.

"De profiteurs en gelukzoekers worden ons door de strot geduwd. Nederland wordt één groot asielzoekerscentrum", twittert PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.

Meer uit Binnenland

Gestrande wadlopers met reddingsboten en heli van wad gehaald

AMELAND (ANP) - Een groep van 32 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.

2 minuten geleden
België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

10 uur geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

11 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

15 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

18 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

18 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

18 uur geleden