
Rechtse partijen furieus over asielingreep kabinet
DEN HAAG (ANP) - De rechtse partijen in de Tweede Kamer zijn woedend op het kabinet. Dat gaat zelf de bestemming van Rijksvastgoed wijzigen om de komst van een asielzoekerscentrum mogelijk te maken, als gemeenten dat blijven weigeren. D66 juicht de stap toe, die wat de coalitiepartij betreft wel "rijkelijk laat" wordt gezet.
"Meer mogelijkheden om opvanglocaties in gemeenten te forceren, versnelling van de wet die zorgt dat alle gemeenten hun verantwoordelijkheid nemen en inzet lege bedden Oekraïners: we vragen er al maanden om", twittert D66-Kamerlid Anne-Marijke Podt.
Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) en minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) schreven dinsdag aan de Kamer dat de asielcrisis zo groot is dat gemeenten het niet meer kunnen maken om een bestemmingswijziging van Rijksvastgoed dat als azc kan worden gebruikt tegen te houden. Als gemeenten blijven weigeren, neemt het kabinet de vergunningverlening over. Daarnaast probeert het kabinet, op verzoek van burgemeesters, eerder met een wet te komen waarmee gemeenten kunnen worden verplicht asielzoekers op te vangen.
Onaanvaardbaar en ondemocratisch
De PVV, JA21 en de Groep Van Haga reageren furieus op het kabinetsbesluit om de vergunningverlening van 'weigergemeenten' over te nemen. "Dit kabinet kan alleen nog maar regeren met dwang en drang. In plaats van het stoppen van de instroom, gaan ze nu de lokale democratie buitenspel zetten", stelt JA21. Dat zegt ook Wybren van Haga (Groep Van Haga), die zo snel mogelijk na het reces een Kamerdebat wil. "Het buitenspel zetten van gemeenten is onaanvaardbaar en ondemocratisch", zegt hij.
"De profiteurs en gelukzoekers worden ons door de strot geduwd. Nederland wordt één groot asielzoekerscentrum", twittert PVV-fractievoorzitter Geert Wilders.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de acht Nederlanders lijdt aan slapeloosheid waardoor de maatschappij geconfronteerd wordt met een economische schade van 3 miljard euro per jaar. Dat staat in een studie van instituut SEO Economisch Onderzoek (SEO).
3 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Smartphones, laptops en tablets belanden massaal op afvalbergen en zelfs voor een deel in verbrandingsovens, terwijl ze nog goed te repareren zouden zijn. Volgens onderzoek van CE Delft, in opdracht van Natuur & Milieu, moet het met gericht overheidsbeleid mogelijk zijn om alleen al zo'n 800.000 mobiele telefoons extra te repareren of te 'refurbishen' voor een volgende ronde.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De provincie Gelderland roept het Rijk op te kijken naar snellere procedures voor het uitbreiden van het overvolle stroomnet. Onlangs werd duidelijk dat de uitbreiding van het net in grote delen van het land, waaronder Gelderland, forse vertraging oploopt. Volgens gedeputeerde Ans Mol (BBB) zijn de ruimtelijke procedures voor de bouw van nieuwe hoogspanningsstations vaak lang en ingewikkeld.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - Behalve voor de hitte geldt er in Nederland op woensdag ook een weerwaarschuwing voor onweer. In de loop van woensdagmiddag is er vooral in de oostelijke helft van het land kans op "enkele stevige onweersbuien", meldt het KNMI.
11 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hadden zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
13 uur geleden