Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

HERENTALS (ANP) - Wereldkampioen Julian Alaphilippe heeft in een ziekenhuis in Herentals een geslaagde operatie aan zijn rechterhand ondergaan. Daar zaten een paar breukjes in na zijn crash in de Ronde van Vlaanderen. De Franse coureur van Deceuninck - Quick-Step zal drie weken gips moeten dragen om zijn gekwetste hand. Daarna begint hij met fysiotherapie.

Alaphilippe fietste zondag samen met de latere winnaar Mathieu van der Poel en nummer 2 Wout van Aert voorop toen hij tegen een langzaam rijdende motor aanreed. Hij zat in het laatste wiel en kon de motorrijder niet meer ontwijken. Van der Poel wist een fractie eerder een aanrijding nog net te voorkomen.

"De crash was een eng moment, en toen ik op de grond lag, dacht ik aan het ergste", liet Alaphilippe maandag weten. "Gelukkig valt het mee. Ik ben de racedoktoren, maar ook de medische staf van de ziekenhuizen in Ronse en Herentals erg dankbaar voor alles wat ze de afgelopen 24 uur voor me hebben gedaan."

Schuld

Volgens zijn ploegbaas Patrick Lefevere had de motorrijder schuld aan het dramatische ongeval op ruim 30 kilometer van de finish. "Die motor van de bond had daar op die plek niets te zoeken", bromde de boze Belg.

De betreffende motorrijder, als functionaris bezig aan zijn twintigste Ronde van Vlaanderen, noemde het maandag op Sporza een samenloop van omstandigheden. "Niemand treft blaam." Hij bekende wel dat hij een slapeloze nacht had gehad door het incident. Hij heeft zich afgemeld voor de Driedaagse-De Panne, die hij dit jaar nog op de motor zou begeleiden. De Belg kreeg nog wel een foto van Alaphilippe toegestuurd. "Hij stak zijn duim omhoog in het ziekenhuis. Dat zijn dingen die de pijn verzachten."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

4 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

4 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

23 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden