Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

HERENTALS (ANP) - Wereldkampioen Julian Alaphilippe heeft in een ziekenhuis in Herentals een geslaagde operatie aan zijn rechterhand ondergaan. Daar zaten een paar breukjes in na zijn crash in de Ronde van Vlaanderen. De Franse coureur van Deceuninck - Quick-Step zal drie weken gips moeten dragen om zijn gekwetste hand. Daarna begint hij met fysiotherapie.

Alaphilippe fietste zondag samen met de latere winnaar Mathieu van der Poel en nummer 2 Wout van Aert voorop toen hij tegen een langzaam rijdende motor aanreed. Hij zat in het laatste wiel en kon de motorrijder niet meer ontwijken. Van der Poel wist een fractie eerder een aanrijding nog net te voorkomen.

"De crash was een eng moment, en toen ik op de grond lag, dacht ik aan het ergste", liet Alaphilippe maandag weten. "Gelukkig valt het mee. Ik ben de racedoktoren, maar ook de medische staf van de ziekenhuizen in Ronse en Herentals erg dankbaar voor alles wat ze de afgelopen 24 uur voor me hebben gedaan."

Schuld

Volgens zijn ploegbaas Patrick Lefevere had de motorrijder schuld aan het dramatische ongeval op ruim 30 kilometer van de finish. "Die motor van de bond had daar op die plek niets te zoeken", bromde de boze Belg.

De betreffende motorrijder, als functionaris bezig aan zijn twintigste Ronde van Vlaanderen, noemde het maandag op Sporza een samenloop van omstandigheden. "Niemand treft blaam." Hij bekende wel dat hij een slapeloze nacht had gehad door het incident. Hij heeft zich afgemeld voor de Driedaagse-De Panne, die hij dit jaar nog op de motor zou begeleiden. De Belg kreeg nog wel een foto van Alaphilippe toegestuurd. "Hij stak zijn duim omhoog in het ziekenhuis. Dat zijn dingen die de pijn verzachten."

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

11 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

13 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

18 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

19 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

21 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

21 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

21 uur geleden