Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

Rechterhand wielrenner Alaphilippe 3 weken in het gips na crash

HERENTALS (ANP) - Wereldkampioen Julian Alaphilippe heeft in een ziekenhuis in Herentals een geslaagde operatie aan zijn rechterhand ondergaan. Daar zaten een paar breukjes in na zijn crash in de Ronde van Vlaanderen. De Franse coureur van Deceuninck - Quick-Step zal drie weken gips moeten dragen om zijn gekwetste hand. Daarna begint hij met fysiotherapie.

Alaphilippe fietste zondag samen met de latere winnaar Mathieu van der Poel en nummer 2 Wout van Aert voorop toen hij tegen een langzaam rijdende motor aanreed. Hij zat in het laatste wiel en kon de motorrijder niet meer ontwijken. Van der Poel wist een fractie eerder een aanrijding nog net te voorkomen.

"De crash was een eng moment, en toen ik op de grond lag, dacht ik aan het ergste", liet Alaphilippe maandag weten. "Gelukkig valt het mee. Ik ben de racedoktoren, maar ook de medische staf van de ziekenhuizen in Ronse en Herentals erg dankbaar voor alles wat ze de afgelopen 24 uur voor me hebben gedaan."

Schuld

Volgens zijn ploegbaas Patrick Lefevere had de motorrijder schuld aan het dramatische ongeval op ruim 30 kilometer van de finish. "Die motor van de bond had daar op die plek niets te zoeken", bromde de boze Belg.

De betreffende motorrijder, als functionaris bezig aan zijn twintigste Ronde van Vlaanderen, noemde het maandag op Sporza een samenloop van omstandigheden. "Niemand treft blaam." Hij bekende wel dat hij een slapeloze nacht had gehad door het incident. Hij heeft zich afgemeld voor de Driedaagse-De Panne, die hij dit jaar nog op de motor zou begeleiden. De Belg kreeg nog wel een foto van Alaphilippe toegestuurd. "Hij stak zijn duim omhoog in het ziekenhuis. Dat zijn dingen die de pijn verzachten."

Meer uit Sport

Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

14 minuten geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

15 minuten geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

1 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

3 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

4 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

9 uur geleden
Suriname definitief niet naar WK na nederlaag tegen Bolivia

MONTERREY (ANP) - Suriname heeft zich definitief niet weten te plaatsen voor het WK voetbal, dat komende zomer in Canada, Mexico en de Verenigde Staten plaatsvindt. In de halve finale van de intercontinentale play-offs verloor het elftal van trainer Henk ten Cate met 2-1 van Bolivia. Dat land wacht in de nacht van dinsdag op woensdag een finale om een WK-ticket tegen Irak.

9 uur geleden