Rechter wijst claim gelijke betaling vrouwenvoetbalteam VS af
LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse vrouwenvoetbalteam heeft een nederlaag geleden in de rechtbank over een claim voor gelijke betaling. De rechter in Los Angeles verwierp de bewering dat de vrouwen ten opzichte van het mannenteam worden onderbetaald.
"Het vrouwenteam heeft zowel cumulatief als gemiddeld per wedstrijd meer betaald gekregen dan het mannenteam gedurende de onderzochte periode", staat in het oordeel van de rechtbank. Dat is een belangrijke overwinning voor de Amerikaanse voetbalbond. De rechtbank concludeert wel dat de vrouwen ten opzichte van de mannen niet gelijk worden behandeld als het gaat om onder meer reizen, trainingen en huisvesting.
De speelsters, die vorig jaar wereldkampioen werden na een overwinning op Nederland in de finale, wilden een schadevergoeding van 66 miljoen dollar, omgerekend bijna 60 miljoen euro.
In beroep
Een woordvoerster van de spelers zei dat ze van plan zijn in beroep te gaan tegen de beslissing. "We zijn geschokt en teleurgesteld", zei ze. "We zullen ons harde werk voor gelijke beloning niet opgeven. We hebben alle vertrouwen in onze zaak en zijn standvastig in onze toewijding ervoor te zorgen dat meisjes en vrouwen die deze sport beoefenen niet vanwege hun geslacht minder worden gewaardeerd."
Sterspeelster Megan Rapinoe liet ook van zich horen. "Wij zullen de strijd voor gelijkheid nooit opgeven", twitterde de beste voetbalster van de wereld, die zich inmiddels ook in de politieke arena heeft geworpen. Rapinoe, openlijk lesbienne en een uitgesproken belangenbehartiger van de rechten van homoseksuelen, heeft zich aangeboden als 'running mate' van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden.
De Amerikaanse bond hoopt op een snelle verzoening met het vrouwenteam. "We willen met het team samenwerken een positieve weg voorwaarts uit te stippelen. Het Amerikaanse vrouwenvoetbal is al heel lang de wereldleider, zowel op als naast het veld, en we willen dat graag blijven."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao voetbalt in het Amerikaanse Houston het eerste duel ooit op een WK, met Duitsland als tegenstander. De wedstrijd tussen de ploeg van bondscoach Dick Advocaat en de viervoudig wereldkampioen begint op 14 juni om 19.00 uur Nederlandse tijd in het NRG Stadium. Curaçao speelt op 20 juni in Kansas City tegen Ecuador en sluit de groepsfase van het WK op 25 juni af met een wedstrijd tegen Ivoorkust in Philadelphia.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint op 14 juni het WK met een wedstrijd tegen Japan in Dallas. Dat werd bekend tijdens een show van de FIFA met oud-voetballers van 42 landen die zich al hebben geplaatst voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - PSV blijft maar winnen in de Eredivisie. Het elftal van Peter Bosz won zaterdag in het Abe Lenstra Stadion met 2-0 van sc Heerenveen. Dat betekende de negende overwinning van PSV in de Eredivisie. De koploper uit Eindhoven staat na vijftien wedstrijden op 40 punten. Sc Heerenveen is twaalfde met 17 punten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Gianni Infantino heeft een show geopend waarin alle deelnemers aan het WK van komende zomer informatie krijgen over de speelsteden en aanvangstijden van de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Ronaldo Nazário, Francesco Totti, Hristo Stoichkov en Alexi Lalas assisteren de voorzitter van de wereldvoetbalbond en geven commentaar op het bijgewerkte speelschema.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft Tottenham Hotspur aan een thuiszege op Brentford geholpen (2-0). De Oranje-international kreeg na een kleine maand weer een basisplaats van trainer Thomas Frank en beloonde het vertrouwen met zijn eerste Premier League-doelpunt. Ook was hij de aangever bij de openingstreffer van Richarlison.
1 uur geleden