Rechter wijst claim gelijke betaling vrouwenvoetbalteam VS af
LOS ANGELES (ANP/RTR/AFP) - Het Amerikaanse vrouwenvoetbalteam heeft een nederlaag geleden in de rechtbank over een claim voor gelijke betaling. De rechter in Los Angeles verwierp de bewering dat de vrouwen ten opzichte van het mannenteam worden onderbetaald.
"Het vrouwenteam heeft zowel cumulatief als gemiddeld per wedstrijd meer betaald gekregen dan het mannenteam gedurende de onderzochte periode", staat in het oordeel van de rechtbank. Dat is een belangrijke overwinning voor de Amerikaanse voetbalbond. De rechtbank concludeert wel dat de vrouwen ten opzichte van de mannen niet gelijk worden behandeld als het gaat om onder meer reizen, trainingen en huisvesting.
De speelsters, die vorig jaar wereldkampioen werden na een overwinning op Nederland in de finale, wilden een schadevergoeding van 66 miljoen dollar, omgerekend bijna 60 miljoen euro.
In beroep
Een woordvoerster van de spelers zei dat ze van plan zijn in beroep te gaan tegen de beslissing. "We zijn geschokt en teleurgesteld", zei ze. "We zullen ons harde werk voor gelijke beloning niet opgeven. We hebben alle vertrouwen in onze zaak en zijn standvastig in onze toewijding ervoor te zorgen dat meisjes en vrouwen die deze sport beoefenen niet vanwege hun geslacht minder worden gewaardeerd."
Sterspeelster Megan Rapinoe liet ook van zich horen. "Wij zullen de strijd voor gelijkheid nooit opgeven", twitterde de beste voetbalster van de wereld, die zich inmiddels ook in de politieke arena heeft geworpen. Rapinoe, openlijk lesbienne en een uitgesproken belangenbehartiger van de rechten van homoseksuelen, heeft zich aangeboden als 'running mate' van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden.
De Amerikaanse bond hoopt op een snelle verzoening met het vrouwenteam. "We willen met het team samenwerken een positieve weg voorwaarts uit te stippelen. Het Amerikaanse vrouwenvoetbal is al heel lang de wereldleider, zowel op als naast het veld, en we willen dat graag blijven."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden