Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.
De rechter in San Francisco zei dat xAI de zaak opnieuw kan indienen, maar voor nu niet heeft aangetoond dat OpenAI zich schuldig heeft gemaakt aan wangedrag. De rechtszaak, die in september werd aangespannen, draaide erom dat voormalige xAI-medewerkers vertrouwelijke informatie zouden hebben meegenomen toen ze naar OpenAI vertrokken.
xAI is het bedrijf achter AI-chatbot Grok. OpenAI is de maker van het concurrerende ChatGPT. Musk was in 2015 een van de oprichters van OpenAI, maar voert al langer een juridische strijd tegen het bedrijf waar Sam Altman aan het roer staat. Musk vertrok in 2018 bij OpenAI vanwege onenigheid en richtte later zijn eigen AI-startup xAI op. Hij vindt dat OpenAI hem heeft bedrogen door een bedrijf te worden met plannen om winst te maken.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
7 uur geleden