Rechter staakt vervolging oud-president Morales van Bolivia
LA PAZ (ANP/DPA) - Een Boliviaanse rechter heeft de beschuldigingen aan het adres van oud-president Evo Morales over kiezersbedrog en stemfraude nietig verklaard. Ze heeft de lopende zaak tegen Morales stopgezet.
Morales trad na de verkiezingen in oktober 2019 terug onder militaire druk. Volgens het leger en veel Bolivianen had de toenmalig president de verkiezingen gewonnen door te frauderen. De linkse Morales werd opgevolgd door oppositieleider Jeanine Áñez. De centrumrechtse politica was tot november dit jaar waarnemend president. Bij de verkiezingen in oktober won de partij van Morales weer, Luis Arce is nu de leider van het land.
Na de verkiezingen vluchtte Morales naar het buitenland, zijn aanhangers spraken van een coup. Inmiddels is de oud-president weer terug in Bolivia. Hij werd maandagavond nog uitgefloten en bekogeld met plastic stoelen toen hij op een podium verscheen.
De oppositie noemt de uitspraak van de rechtbank bewijs dat de de MAS-partij van Morales de rechtstaat heeft aangetast.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
39 minuten geledenKYIV (ANP) - De nachtelijke Russische drone- en raketaanvallen op Oekraïne waren vooral gericht tegen de energiesector. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die aangaf dat in de regio Kyiv honderdduizenden huishoudens zonder stroom zitten.
47 minuten geledenBANGALORE (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de huidige onrust het einde kan inluiden van de Iraanse machthebbers. "Als een regime alleen aan de macht kan blijven door geweld te gebruiken, dan is het in feite afgelopen met ze", stelde hij tijdens een bezoek aan India. De bondskanselier concludeerde ook dat het mogelijk "de laatste dagen en weken" zijn van het Iraanse regime.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
12 uur geleden