Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter schorst aanvragen bankroet Big Bazar na verzoek personeel

Rechter schorst aanvragen bankroet Big Bazar na verzoek personeel

AMSTERDAM (ANP) - Big Bazar krijgt opnieuw extra tijd om met schuldeisers tot een akkoord te komen. De koopjesketen rekende zelf op een naderend bankroet na een gerechtelijke uitspraak op maandag, maar dinsdagochtend kwam de ondernemingsraad van Big Bazar op de valreep met een verzoek voor de aanstelling van een herstructureringsdeskundige. Daarop moest de rechter in Amsterdam de faillissementsaanvragen schorsen die hij dinsdag zou behandelen.

Dat bevestigt een woordvoerder van de rechtbank van Amsterdam. Hoeveel extra tijd dit de keten precies oplevert, is nog niet duidelijk. De rechtbank in Leeuwarden, waar het verzoek van de ondernemingsraad is gedaan, stelt dat nog niet bekend is wanneer de rechter zal besluiten over de mogelijke aanstelling van een herstructureringsdeskundige.

Een faillissementsaanvraag die dinsdag op de agenda stond bij de Amsterdamse rechter was die van de verhuurder van het Big Bazar-pand in Goes. Directeur Joost Konings van incassobureau Invorderingsbedrijf Amsterdam, die haar bijstaat, zegt dat deze in eerste instantie wel werd behandeld. Maar de rechter besloot de aanvraag na het verzoek van de ondernemingsraad alsnog te schorsen. Volgens de advocaat die namens het incassobureau aanwezig was wordt de zaak voor onbepaalde tijd aangehouden.

Financiële moeilijkheden

Big Bazar verkeert in grote financiële moeilijkheden en lijkt op omvallen te staan. De keten had eerder om een speciale afkoelingsperiode gevraagd, om te kunnen reorganiseren en met schuldeisers in gesprek te gaan. Maar maandag besloot de rechter in Leeuwarden op basis van de verwachte omzet en de schulden van Big Bazar dat die extra tijd er toch niet zou komen.

Zo zouden de schulden inmiddels zijn opgelopen tot tientallen miljoenen euro's. Daarnaast leed de retailer van 2020 tot en met 2022 jaarlijks verliezen van 13 miljoen tot ruim 17 miljoen euro, deels ook vanwege de coronacrisis. De advocaat van Big Bazar achtte de kans na het besluit van de rechter "zeer aannemelijk" dat de keten dinsdag failliet zou worden verklaard. Maar dat laatste is dus nog niet gebeurd.

Volgens Konings heeft Big Bazar inmiddels aangeboden om de verhuurder uit Goes deels te betalen, evenals andere gedupeerden. Daarmee lijken de faillissementsaanvragen effect te sorteren, stelt hij. "Big Bazar wil schuldeisers nu wellicht wel afkopen. De positie van schuldeisers is ijzersterk geworden met het wapen van de faillissementsaanvraag in handen. Ook de verhuurster uit Goes heeft zo kans dat ze nog betaald krijgt."

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

1 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

3 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

3 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

4 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

4 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

4 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

5 uur geleden