Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter schorst aanvragen bankroet Big Bazar na verzoek personeel

Rechter schorst aanvragen bankroet Big Bazar na verzoek personeel

AMSTERDAM (ANP) - Big Bazar krijgt opnieuw extra tijd om met schuldeisers tot een akkoord te komen. De koopjesketen rekende zelf op een naderend bankroet na een gerechtelijke uitspraak op maandag, maar dinsdagochtend kwam de ondernemingsraad van Big Bazar op de valreep met een verzoek voor de aanstelling van een herstructureringsdeskundige. Daarop moest de rechter in Amsterdam de faillissementsaanvragen schorsen die hij dinsdag zou behandelen.

Dat bevestigt een woordvoerder van de rechtbank van Amsterdam. Hoeveel extra tijd dit de keten precies oplevert, is nog niet duidelijk. De rechtbank in Leeuwarden, waar het verzoek van de ondernemingsraad is gedaan, stelt dat nog niet bekend is wanneer de rechter zal besluiten over de mogelijke aanstelling van een herstructureringsdeskundige.

Een faillissementsaanvraag die dinsdag op de agenda stond bij de Amsterdamse rechter was die van de verhuurder van het Big Bazar-pand in Goes. Directeur Joost Konings van incassobureau Invorderingsbedrijf Amsterdam, die haar bijstaat, zegt dat deze in eerste instantie wel werd behandeld. Maar de rechter besloot de aanvraag na het verzoek van de ondernemingsraad alsnog te schorsen. Volgens de advocaat die namens het incassobureau aanwezig was wordt de zaak voor onbepaalde tijd aangehouden.

Financiële moeilijkheden

Big Bazar verkeert in grote financiële moeilijkheden en lijkt op omvallen te staan. De keten had eerder om een speciale afkoelingsperiode gevraagd, om te kunnen reorganiseren en met schuldeisers in gesprek te gaan. Maar maandag besloot de rechter in Leeuwarden op basis van de verwachte omzet en de schulden van Big Bazar dat die extra tijd er toch niet zou komen.

Zo zouden de schulden inmiddels zijn opgelopen tot tientallen miljoenen euro's. Daarnaast leed de retailer van 2020 tot en met 2022 jaarlijks verliezen van 13 miljoen tot ruim 17 miljoen euro, deels ook vanwege de coronacrisis. De advocaat van Big Bazar achtte de kans na het besluit van de rechter "zeer aannemelijk" dat de keten dinsdag failliet zou worden verklaard. Maar dat laatste is dus nog niet gebeurd.

Volgens Konings heeft Big Bazar inmiddels aangeboden om de verhuurder uit Goes deels te betalen, evenals andere gedupeerden. Daarmee lijken de faillissementsaanvragen effect te sorteren, stelt hij. "Big Bazar wil schuldeisers nu wellicht wel afkopen. De positie van schuldeisers is ijzersterk geworden met het wapen van de faillissementsaanvraag in handen. Ook de verhuurster uit Goes heeft zo kans dat ze nog betaald krijgt."

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende dagen nog niet op Dubai, Riyad en Dammam

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met donderdag 5 maart niet op Dubai, Riyad en Dammam vanwege de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land. Daardoor blijven veel reizigers voorlopig dus vastzitten in het Midden-Oosten. Volgens KLM heeft veiligheid de hoogste prioriteit. Voorlopig betaalt KLM de hotelkosten van de gedupeerde passagiers, laat de maatschappij zondag weten.

3 uur geleden
Gasunie voorziet hogere gasprijzen door aanvallen Iran

GRONINGEN (ANP) - Gasunie voorziet hogere gasprijzen omdat de Straat van Hormuz vrijwel afgesloten lijkt voor grote schepen. Deze zeestraat is een heel belangrijke doorvoerroute voor de aanvoer en doorvoer van olie en gas, maar door de aanvallen rond Iran varen veel schepen er niet meer doorheen. Daardoor kunnen ladingen vloeibaar gas (lng) uit Qatar bijvoorbeeld tijdelijk niet naar Europa worden verscheept.

6 uur geleden
Grote scheepvaartconcerns mijden ook Suezkanaal

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Enkele grote scheepvaartconcerns mijden om de onrust in het Midden-Oosten niet alleen de Straat van Hormuz, maar hebben ook besloten om niet meer door het Suezkanaal te varen. Zondag kondigde onder meer het Deense Maersk aan tot nader order alle schepen tussen Europa en Azië weer om Afrika te laten gaan. Daardoor kunnen de levertijden van allerlei producten oplopen, want de reis via Kaap de Goede Hoop kan tot wel twee weken langer duren.

6 uur geleden
Bitcoin herstelt in waarde na koersschok door aanvallen op Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin en andere cryptomunten herstelden zondag in waarde, na de uitverkoop zaterdag toen het eerste nieuws over de aanvallen op Iran bekend werd. Deskundigen zien hierin een teken dat de cryptomarkten verder kijken dan de onrust in Iran en zich weer meer laten leiden door het grotere economische plaatje.

7 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open nu flinke prijsstijging dreigt

WENEN (ANP/BLOOMBERG/AFP/AFP/BELGA) - De olielanden van oliekartel OPEC+ gaan de oliekraan volgende maand extra opendraaien, nu de olieprijzen flink dreigen op te lopen door de aanvallen op Iran. Dat hebben de landen zondag besloten. Toch voorkomt deze stap waarschijnlijk niet dat olie komende dagen duurder wordt. Automobilisten moeten aan de pomp rekening houden met een prijsstijging van benzine van meerdere centen, denkt econoom Rico Luman van ING.

7 uur geleden
Verkoop nieuwe auto's in Nederland bijna een vijfde lager

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorige maand bijna een vijfde minder nieuwe personenauto's verkocht dan een jaar eerder. Daarmee houdt de dalende lijn in de autoverkopen van januari aan, constateren brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

9 uur geleden
Luchtvaart wereldwijd zwaar verstoord door situatie Midden-Oosten

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - Het wereldwijde luchtverkeer wordt zondag opnieuw zwaar verstoord omdat grote luchthavens in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, door aanhoudende luchtaanvallen gesloten blijven. Vluchtenwebsite FlightAware meldde dat zondagochtend rond 11.00 uur Nederlandse tijd wereldwijd meer dan 6700 vluchten waren vertraagd en 1900 geannuleerd. Zaterdag ging het ook al om vele duizenden vertragingen en annuleringen.

9 uur geleden