Rechter legt beslag op geld voorzitter Ferrari en baas Juventus
MILAAN (ANP/RTR) - Een Italiaanse rechter heeft beslag laten leggen op geld en bezittingen ter waarde van bijna 75 miljoen euro van vijf personen, onder wie Stellantis- en Ferrari-voorzitter John Elkann en de president van voetbalclub Juventus Gianluca Ferrero. Dit gebeurde in het kader van een onderzoek naar vermeende belastingfraude.
Volgens openbare aanklagers in Turijn, die het onderzoek eerder dit jaar openden, zouden Elkann en zijn broer en zus Lapo en Ginevra in Italië geen belasting hebben betaald over bezittingen die ze erfden na het overlijden van hun in Zwitserland wonende grootmoeder Marella Caracciolo in 2019. Zij was de vrouw van wijlen Fiat-topman Gianni Agnelli.
De zaak komt voort uit een breder erfenisconflict tussen de Elkanns en hun moeder Margherita over de nalatenschap van Gianni Agnelli. De Agnelli-familie is een van de bekendste zakenfamilies van Italië.
Beursnotering
Exor, het investeringsvehikel van de familie, is genoteerd aan de beurs in Amsterdam en heeft grote belangen in de autosector, Juventus en ook zorgtechnologiebedrijf Philips. Elkann is tevens topman van Exor en Juventus-president Ferrero is de accountant van Elkann.
Advocaten van de Elkanns zeiden dat de inbeslagname een procedurele stap is. Dit zou niets zeggen over eventuele schuld. De advocaten zeiden "er nog steeds van overtuigd te zijn dat we kunnen bewijzen dat onze cliënten niets te maken hebben met de ten laste gelegde feiten. We herhalen dat Marella Caracciolo sinds begin jaren '70 in Zwitserland woonde."
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met winsten begonnen. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in juni 57.000 banen bijgekomen. Dat was veel minder dan verwacht.
43 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.
2 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.
4 uur geleden