Rechter geeft Big Bazar niet meer tijd, bankroet dreigt opnieuw
LEEUWARDEN (ANP) - Big Bazar krijgt van de rechter niet meer tijd om afspraken te maken met schuldeisers. De rechtbank in Leeuwarden heeft voor de tweede keer geweigerd om daartoe een zogeheten afkoelingsperiode in te stellen. Daarmee dreigt opnieuw een faillissement voor de koopjesketen met meer dan honderd winkels en zo'n 1300 medewerkers.
Big Bazar zei tijdens de rechtbankzitting vrijdag nog dicht bij een verkoop te zijn van zijn Belgische tak. Daarmee wilde het bedrijf 3,5 miljoen euro ophalen, zodat het komende weken aan zijn lopende verplichtingen zou kunnen voldoen. Dat geld had de rechter moeten overtuigen om door schuldeisers gedane faillissementsaanvragen tijdelijk op pauze te laten staan en een herstructureringsdeskundige aan te stellen. Dan had het bedrijf tijd gekregen om een uitweg uit zijn problemen te zoeken.
Maar volgens de rechter is de financiële injectie niet gekomen. De advocaat van Big Bazar heeft aan de rechtbank laten weten dat, hoewel kennelijk de onderhandelingen in een vergevorderd stadium zijn, er nog geen zicht is op het benodigde geld. Daarmee is de situatie volgens de rechter niet anders dan ruim een week terug, toen Big Bazar van de rechter ook al geen afkoelingsperiode kreeg.
Toen was de conclusie al dat de financiële problemen van de keten zodanig groot waren dat ze niet meer op te lossen zouden zijn met extra tijd voor gesprekken met schuldeisers. Dat de keten in de tussentijd nog niet failliet is verklaard, komt omdat de ondernemingsraad van Big Bazar zich op de valreep nog tot de rechter wendde. Maar nu de reddingspoging van het personeel op niets blijkt uitgelopen, zullen de faillissementsaanvragen, die de voorbije dagen in de wacht stonden, opnieuw moeten worden behandeld.
Meer uit Financieel
BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
5 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
5 uur geleden