Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter beslist maandag over extra tijd reorganisatie Big Bazar

Rechter beslist maandag over extra tijd reorganisatie Big Bazar

LEEUWARDEN (ANP) - Winkelketen Big Bazar hoort maandag of het bedrijf langer de tijd krijgt om zijn financiën op orde te krijgen. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden vrijdag beslist. Daar vond een zitting plaats waarin Big Bazar moest toelichten waarom een zogeheten afkoelingsperiode van belang is om afspraken met schuldeisers te maken en te reorganiseren.

De afkoelingsperiode is onderdeel van een zogeheten Whoa-procedure. Daarmee hebben ondernemingen sinds 2021 een extra mogelijkheid om een faillissement te voorkomen. De procedure is bedoeld voor levensvatbare bedrijven met gezonde activiteiten, maar die vanwege hoge schulden toch dreigen om te vallen bij het doorvoeren van een reorganisatie.

Het is de vraag in hoeverre de rechter Big Bazar voldoende levensvatbaar acht. In een jaarrekening die bij de rechtbankstukken is gevoegd, valt te lezen dat het bedrijf in de periode 2020 tot en met 2022 jaarlijks verliezen van 13 miljoen tot ruim 17 miljoen euro leed. Daaronder vallen ook periodes waarin de coronacrisis een negatieve invloed had op de financiën.

Afkoelingsperiode

Vorige week vroeg Big Bazar de rechter nog om een afkoelingsperiode voor de duur van vier maanden. Maar daar kwam Big Bazar tijdens de zitting op terug: ook met een periode van twee weken zou de koopjesketen al geholpen zijn, aldus advocaat Oscar van Oorschot.

De rechter had de zitting bijna een week naar voren gehaald. Daardoor kwam Big Bazar onder tijdsdruk te staan, leek naar voren te komen tijdens de zitting. Zo vinden er momenteel gesprekken plaats met investeerders, maar toezeggingen hebben zij nog niet gedaan. Daarom kon Big Bazar nog geen garanties geven. Het gaat dan bijvoorbeeld om de financiering van de inkoop van voorraden. Die zijn voor de koopjesketen nodig om überhaupt omzet te kunnen draaien.

Lonen betaald

Naast het zoeken naar investeerders heeft Big Bazar naar eigen zeggen ook andere zaken aangepakt. Zo is het personeel, dat eerder korte tijd moest wachten op salaris, inmiddels betaald. Ook belooft Big Bazar de huur van winkelpanden voor september, die al afgeschreven had moeten zijn, aanstaande woensdag te betalen. Die moet worden gefinancierd met de omzet die het bedrijf draait in de periode tot en met dinsdag.

Big Bazar is de laatste tijd in opspraak geraakt, omdat steeds meer partijen klaagden dat de koopjesketen de rekeningen niet meer betaalde. Meerdere verhuurders van winkelpanden stapten naar de rechter. Daarbij werden ook enkele faillissementsaanvragen ingediend.

Meer uit Financieel

ECB ziet sterkere groei economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de groeiverwachtingen voor de economie van de eurozone. Voor dit jaar wordt nu een groei van 1,4 procent voorzien. In september werd nog gerekend op 1,2 procent. Volgens de ECB wordt de groei vooral gestuwd door de binnenlandse vraag.

27 minuten geleden
ING ziet slechts lichte stijging aantal nieuwbouwwoningen in 2026

AMSTERDAM (ANP) - Nederland krijgt er volgend jaar waarschijnlijk 68.000 nieuwbouwwoningen bij, voorspelt ING. Dat is een lichte stijging in vergelijking met dit jaar, maar nog altijd te weinig om het doel van 100.000 woningen per jaar te halen.

29 minuten geleden
ECB houdt rente in eurozone voor vierde keer op rij onveranderd

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft staan op 2 procent. Het is de vierde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt.

47 minuten geleden
Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen banken EU

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische centrale bank dreigt met rechtszaken tegen Europese banken over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor het financieren van Oekraïne. Volgens de centrale bank worden Europese banken die daarbij betrokken zijn voor de rechter in Rusland gesleept voor schadevergoedingen aan de Russische staat.

1 uur geleden
Britse centrale bank verlaagt rente voor vierde keer dit jaar

LONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verder verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 3,75 procent.

1 uur geleden
Kamer blijft bij langere boetepauze schijnzelfstandigheid

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het kabinet alsnog langer wacht met het volledig handhaven van de wet die schijnzelfstandigheid moet tegengaan. Werkgevers krijgen nu alleen een naheffing en nog geen boete als zij betrapt worden op de inzet van zzp'ers voor werk dat in loondienst gedaan moet worden. De Kamer wil dat dit nog een jaar zo blijft.

1 uur geleden
FT: Warner Bros. in gesprek over overname tv-netwerken

NEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery voert gesprekken met de oprichter van een prominent beleggingsfonds over een mogelijke overname van de televisienetwerken van het entertainmentconcern. Dit melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.

2 uur geleden