Rechter beboet president Slowaakse centrale bank in omkopingszaak
BRATISLAVA (ANP/RTR) - Peter Kazimir, de president van de Slowaakse centrale bank en bestuurder bij de Europese Centrale Bank (ECB) heeft een boete van 100.000 euro gekregen. Die werd opgelegd door een rechtbank in Slowakije, die hem veroordeelde in een omkopingszaak. De aanklacht had betrekking op het handelen van Kazimir als voormalig minister van Financiën in Slowakije. De openbaar aanklager heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Kazimir, die minister was van 2012 tot 2019, heeft de beschuldigingen altijd ontkend. De Slowaakse nieuwssite Aktuality meldde in oktober 2021 gesproken te hebben met verschillende bronnen die aangaven dat Kazimir smeergeld zou hebben betaald aan een voormalig hoofd van de Slowaakse belastingdienst. Het zou gaan om een bedrag van 50.000 euro.
Na de aanklacht gaf Kazimir aan niet van plan te zijn de functie van centralebankpresident neer te leggen. "Deze beschuldiging houdt niet direct verband met de activiteiten van de Nationale Bank", zei Kazimir destijds. "Ik heb geen misdaad begaan en ik zal mijn plichten als gouverneur blijven vervullen."
De premier van Slowakije Eduard Heger heeft Kazimir na de gerechtelijke uitspraak in een Facebookbericht opgeroepen zijn functie neer te leggen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
17 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
18 uur geleden