
Rechter beboet president Slowaakse centrale bank in omkopingszaak
BRATISLAVA (ANP/RTR) - Peter Kazimir, de president van de Slowaakse centrale bank en bestuurder bij de Europese Centrale Bank (ECB) heeft een boete van 100.000 euro gekregen. Die werd opgelegd door een rechtbank in Slowakije, die hem veroordeelde in een omkopingszaak. De aanklacht had betrekking op het handelen van Kazimir als voormalig minister van Financiën in Slowakije. De openbaar aanklager heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Kazimir, die minister was van 2012 tot 2019, heeft de beschuldigingen altijd ontkend. De Slowaakse nieuwssite Aktuality meldde in oktober 2021 gesproken te hebben met verschillende bronnen die aangaven dat Kazimir smeergeld zou hebben betaald aan een voormalig hoofd van de Slowaakse belastingdienst. Het zou gaan om een bedrag van 50.000 euro.
Na de aanklacht gaf Kazimir aan niet van plan te zijn de functie van centralebankpresident neer te leggen. "Deze beschuldiging houdt niet direct verband met de activiteiten van de Nationale Bank", zei Kazimir destijds. "Ik heb geen misdaad begaan en ik zal mijn plichten als gouverneur blijven vervullen."
De premier van Slowakije Eduard Heger heeft Kazimir na de gerechtelijke uitspraak in een Facebookbericht opgeroepen zijn functie neer te leggen.
Meer uit Financieel
TARTOUS (ANP/RTR) - De Syrische havenautoriteit heeft een deal gesloten ter waarde van 800 miljoen dollar (ruim 684 miljoen euro) met DP World, een van de grootste havenexploitanten ter wereld. Met de overeenkomst moeten de infrastructuur en logistieke diensten van Syrische havens worden versterkt, meldt het Syrische staatspersbureau SANA.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De pauze die de Europese Unie eerder heeft ingesteld op tegenmaatregelen voor de Verenigde Staten wordt tot begin augustus verlengd. Dat heeft Ursula von der Leyen, de voorzitter van de Europese Commissie, zondag gezegd.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Europese Unie moet "doortastende" maatregelen nemen tegen de Verenigde Staten als de onderhandelingen over een handelsakkoord op niets uitlopen. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd, die tegelijkertijd benadrukt dat het tariefconflict beëindigd moet worden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De heffing van 30 procent die de Amerikaanse president Donald Trump wil invoeren op de import van goederen uit de Europese Unie remt naar verwachting de groei van de Nederlandse economie. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten aan het ANP. Naast het directe effect op de economie kunnen vooral de onzekerheden die met de heffingen gepaard gaan gevolgen hebben voor Nederland.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
1 dag geleden