Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechter acht oordeel KNVB over afnemen proflicentie legitiem

Rechter acht oordeel KNVB over afnemen proflicentie legitiem

ARNHEM (ANP) - Vitesse speelt komend seizoen geen betaald voetbal meer. De Arnhemse club verloor een kort geding tegen de KNVB om de proflicentie terug te krijgen. Vitesse kan nog in hoger beroep. Omdat de uitspraak een opschortende werking heeft, gaat het uitduel bij Almere City FC op zaterdag niet door.

De rechter gaat mee in het besluit van de KNVB om de licentie af te nemen. De beroepscommissie concludeerde dat er sprake is van een meerjarig patroon van misleiding, omzeiling en ondermijning van het licentiesysteem en een gebrek aan transparantie.

Dat patroon is naar het oordeel van de beroepscommissie structureel, ernstig en hardnekkig gebleken. Ook na het intrekken van de licentie voldeed Vitesse volgens de commissie niet aan de eisen rond het aanleveren van informatie.

Licentie

Vitesse hoorde vorige maand dat de licentie werd ingenomen, nadat de licentiecommissie van de KNVB in mei al had gemeld dit van plan te zijn. De beroepscommissie vond de overtredingen "dermate ernstig dat continuering van de licentie onder de gegeven omstandigheden de geloofwaardigheid van het licentiesysteem onaanvaardbaar zou aantasten".

Vorig jaar raakte de in 1892 opgerichte club, een van de oudste voetbalclubs van Nederland, de licentie om allerlei bestuurlijke en financiële problemen ook al kwijt. Toen hoorden de Arnhemmers op 3 augustus dat ze de licentie toch terugkregen en na de degradatie mochten uitkomen in de eerste divisie. Daarin eindigde Vitesse afgelopen seizoen als laatste na 39 punten aftrek te hebben gekregen door het wanbeleid.

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

6 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

6 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

8 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

10 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

10 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

13 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

16 uur geleden