Rechtbank vonnist na eis levenslang voor gezinsmoord Etten-Leur
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda doet donderdag uitspraak in de zaak tegen Onur K. (34) uit Etten-Leur. Tegen hem is eind september levenslang geëist, omdat hij op 27 maart vorig jaar zijn vrouw (31), moeder (65), zoon (6) en dochter (2) zou hebben vermoord.
K. bekende de moord op zijn moeder. Hij zegt dat onbekenden zijn kinderen en zijn vrouw moeten hebben gedood. Daarna zou hij zijn moeder zelf hebben omgebracht om haar rouw te besparen. De officier van justitie oordeelde echter dat hij ze alle vier "één voor één" met zijn handen en met snoeren wurgde na toediening van zware pijnstillers. Hij zou zijn familie hebben gedood omdat hij gezichtsverlies vanwege torenhoge schulden niet zou aankunnen.
Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum konden geen conclusies trekken over de geestestoestand van Onur K. Om die reden is geen tbs geëist. K. wordt beschouwd als volledig toerekeningsvatbaar.
Het opleggen van een levenslange straf komt in Nederland weinig voor, vooral als het niet gaat om moorden in het criminele circuit of vanwege terroristische motieven.
Meer uit Binnenland
HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.
6 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.
9 uur geleden