Rechtbank vonnist in zaak financiering terrorisme door Samir A.
ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam doet woensdag uitspraak in de strafzaak tegen voormalig Hofstadgroep-lid Samir A., die terechtstaat voor het financieren van terrorisme. Volgens het Openbaar Ministerie heeft de 36-jarige A. met hulp van een ondergrondse bankier een groep van circa 25 IS-vrouwen geld gestuurd of geholpen te ontsnappen uit kampen in Syrië. Ook zou A. hebben deelgenomen aan de jihadistische terreurorganisatie IS. Het OM heeft zes jaar cel tegen hem geëist.
A. werd medio 2020 aangehouden. Hij wijst de beschuldigingen van de hand. Hij zou slechts humanitaire hulp hebben geboden, omdat de Nederlandse overheid de vrouwen en hun kinderen aan hun lot overliet. Volgens justitie staat een groot aantal van de vrouwen op de nationale sanctielijst terrorisme. A. zamelde in totaal 107.000 dollar in en stuurde dit naar Syrië. Het geld ging overwegend naar Nederlandse vrouwen, van wie aan aantal inmiddels weer terug is in Nederland. Sommigen verblijven vermoedelijk nog in de laatst overgebleven IS-bolwerken in Syrië.
Volgens A.'s advocaat Tamara Buruma, die vrijspraak heeft bepleit, kon haar cliënt niet accepteren dat er kinderen stierven in de kampen en verkeerde hij door zijn kennis van de taal en de regio in de positie hier iets aan te doen. Het OM gelooft niets van de nobele motieven van A. "Berekenend en slim", noemden de officieren van justitie hem in de onderbouwing van hun strafeis. Deskundigen hebben gewaarschuwd voor een groot herhalingsgevaar.
A. is eerder veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf voor terrorisme en kwam in september 2013 vrij. Hij was lid van de Hofstadgroep, een destijds berucht netwerk van radicaal-islamitische jongeren. Ook Mohammed B., de moordenaar van cineast Theo van Gogh, werd tot die groep gerekend.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
14 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In Weert geldt een noodverordening voor het gebied waar de brandweer nog steeds bezig is met het blussen van de natuurbrand. De noodverordening is donderdagavond laat ingegaan en geldt vrijdag nog steeds, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HELDER (ANP) - De Vakbond voor Burger en Militair defensiepersoneel (VBM) is het eens met generaal Onno Eichelsheim, die zegt dat oefeningen van Defensie ondanks de droogte niet tijdelijk stilgelegd hoeven te worden. Deze week ontstonden drie grote natuurbranden op militaire terreinen. Voorzitter Jean Debie vindt het desondanks niet onverantwoord om onder de huidige omstandigheden te oefenen. "Militairen weten over het algemeen heel goed wat ze op zulke momenten moeten doen."
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer is nog volop bezig met het controleren en nablussen van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Op meerdere plekken ontstaan nieuwe brandhaarden, die direct door de brandweer worden bestreden om verdere uitbreiding van de brand te voorkomen.
4 uur geledenBONN (ANP) - De Duitse brandweer stuurt vrijdag 21 voertuigen met 67 mensen naar Nederland om te helpen bij het blussen van de natuurbranden. De gespecialiseerde eenheden komen uit de steden Düsseldorf, Leverkusen, Bonn, Königswinter en Ratingen.
5 uur geleden