Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank vonnist in drugs- en wapenzaak rond Martien R.

Rechtbank vonnist in drugs- en wapenzaak rond Martien R.

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch doet maandag uitspraak in de omvangrijke strafzaak rond de veronderstelde Brabantse drugs- en wapenhandelaar Martien R. Volgens het Openbaar Ministerie is R. "de onbetwiste leider" van de criminele organisatie geweest die in november 2019 werd opgerold tijdens de grootscheepse politieactie Operatie Alfa. Het OM eiste begin juli de maximale celstraf van zestien jaar tegen hoofdverdachte R.

Tegen dertien medeverdachten, onder wie een zoon van R., eiste het OM straffen variërend van drie tot twaalf jaar. Het proces had een opmerkelijk verloop omdat het gros van de verdachten, Martien R. voorop, de zittingen boycotte. Ook hun advocaten bleven weg uit de rechtszaal. De beklaagden zeiden dat zij er geen vertrouwen in hadden dat zij een eerlijk proces zouden krijgen. Het proces werd door de massale afwezigheid van verdachten en raadslieden in rap tempo afgewikkeld.

Aan Operatie Alfa deden ruim vierhonderd agenten mee. Zij overspoelden het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp bevond zich 'het kantoor', een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. Volgens het OM spraken zij daar "over het afknippen van vingers, in brand steken van een woning en het neerschieten van concurrenten". Criminaliteit was voor de verdachten "een way of life", meent justitie. De politie had camera’s en afluisterapparatuur geplaatst. Daarmee werd de familie R. anderhalf jaar lang afgeluisterd. Dat leverde het grootste deel van het bewijs over de criminele activiteiten - handel in wapens en drugs - die de groep zou hebben ontplooid.

Meer uit Binnenland

Onderwijsassistent krijgt 8 jaar cel en tbs voor kindermisbruik

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Wesley W. uit Helmond veroordeeld tot acht jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang seksueel misbruiken van kinderen. Het Openbaar Ministerie had vijftien jaar cel en tbs met dwang geëist.

1 uur geleden
Hoofdgebouw Lelystad Airport nog steeds bezet door activisten

LELYSTAD (ANP) - Het hoofdgebouw van Lelystad Airport wordt vrijdagochtend nog steeds bezet door klimaatactivisten van Greenpeace. De actievoerders hebben de nacht doorgebracht op de luchthaven en de milieuorganisatie zegt dat ze net zo lang blijven tot de politiek een definitieve streep zet door de opening van de luchthaven in Lelystad.

4 uur geleden
Alle aanmeldingen gedupeerden toeslagenschandaal beoordeeld

DEN HAAG (ANP) - De dossiers van ruim 69.000 mensen die zich hadden gemeld voor compensatie om de toeslagenaffaire zijn beoordeeld. Meer dan 43.000 mensen zijn uiteindelijk na deze integrale beoordeling (IB) erkend als gedupeerde, meldt demissionair staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer.

17 uur geleden
Greenpeace gaat door met bezetting hoofdgebouw Lelystad Airport

LELYSTAD (ANP) - Actievoerders van Greenpeace gaan door met de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport zodat het vliegveld niet gebruikt kan worden. Een woordvoerder van de milieuorganisatie laat weten dat de activisten net zo lang blijven zitten "tot dit vliegveld definitief van de baan is".

18 uur geleden
VU kondigt week na artikel over Marlon U. maatregelen aan

AMSTERDAM (ANP) - Zes dagen nadat in Het Parool een artikel is verschenen over de misdragingen van student Marlon U., heeft de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam maatregelen aangekondigd. Rector Jeroen Geurts meldde onder meer dat er gesprekken lopen met studentenvertegenwoordigers en studentenverenigingen op de campus en dat die gesprekken de komende weken en maanden worden voortgezet.

18 uur geleden
Moskeeën ontvangen vlak voor ramadan brief tegen 'islamisering'

GRONINGEN (ANP) - Drie Turkse moskeeën hebben brieven ontvangen die oproepen tot het stoppen van de 'islamisering', met daarbij een opsomming van aanslagen, zoals die op 11 september 2001 op het World Trade Center in New York. De briefschrijver noemt de islamitische vastenmaand ramadan, die volgende week begint, als aanleiding. De Islamitische Stichting Nederland (ISN) deelt de brief.

18 uur geleden
Ook Nederlands geld in nieuw wapenpakket uit VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Ook Nederland betaalt mee om een nieuw pakket Amerikaanse wapens voor Oekraïne te betalen. Naast bijdragen van het Verenigd Koninkrijk, Zweden en Noorwegen steekt ook Nederland er zo'n 90 miljoen euro in. De Nederlandse bijdrage is echter geen nieuw geld, maar al eerder opzijgelegd voor het zogeheten PURL-programma om Amerikaanse wapens te kopen waar Oekraïne nog niet zonder kan.

19 uur geleden