Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank vonnist in drugs- en wapenzaak rond Martien R.

Rechtbank vonnist in drugs- en wapenzaak rond Martien R.

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch doet maandag uitspraak in de omvangrijke strafzaak rond de veronderstelde Brabantse drugs- en wapenhandelaar Martien R. Volgens het Openbaar Ministerie is R. "de onbetwiste leider" van de criminele organisatie geweest die in november 2019 werd opgerold tijdens de grootscheepse politieactie Operatie Alfa. Het OM eiste begin juli de maximale celstraf van zestien jaar tegen hoofdverdachte R.

Tegen dertien medeverdachten, onder wie een zoon van R., eiste het OM straffen variërend van drie tot twaalf jaar. Het proces had een opmerkelijk verloop omdat het gros van de verdachten, Martien R. voorop, de zittingen boycotte. Ook hun advocaten bleven weg uit de rechtszaal. De beklaagden zeiden dat zij er geen vertrouwen in hadden dat zij een eerlijk proces zouden krijgen. Het proces werd door de massale afwezigheid van verdachten en raadslieden in rap tempo afgewikkeld.

Aan Operatie Alfa deden ruim vierhonderd agenten mee. Zij overspoelden het woonwagenkamp in Oss, waar veel van de verdachten wonen. Op het kamp bevond zich 'het kantoor', een schuur waarin leden van de vermeende bende bij elkaar kwamen. Volgens het OM spraken zij daar "over het afknippen van vingers, in brand steken van een woning en het neerschieten van concurrenten". Criminaliteit was voor de verdachten "een way of life", meent justitie. De politie had camera’s en afluisterapparatuur geplaatst. Daarmee werd de familie R. anderhalf jaar lang afgeluisterd. Dat leverde het grootste deel van het bewijs over de criminele activiteiten - handel in wapens en drugs - die de groep zou hebben ontplooid.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

6 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

6 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

6 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

7 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

9 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

10 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

10 uur geleden