Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank staat bij begin Marengo-proces stil bij dood De Vries

Rechtbank staat bij begin Marengo-proces stil bij dood De Vries

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank Amsterdam stond dinsdag bij de hervatting van het Marengo-proces kort stil bij het overlijden van Peter R. de Vries. De voorzitter van de rechtbank las een korte verklaring voor. Hij gaf aan dat de gewelddadige dood van De Vries de rechtbank heeft geschokt. "Hij was een betrokken mens en journalist."

De Vries was de vertrouwenspersoon en adviseur van de kroongetuige in het liquidatieproces, Nabil B. "Het is verschrikkelijk voor u dat u voor de derde keer dit proces een schokkend verlies moet meemaken", zei de voorzitter tegen de kroongetuige. Kort nadat bekend was gemaakt dat B. zich als kroongetuige had gemeld, werd zijn broer vermoord. September 2019 werd zijn advocaat Derk Wiersum doodgeschoten. De Vries werd op 6 juli neergeschoten en overleed negen dagen later.

Meer uit Binnenland

Hulp bij zelfdoding blijft verboden, Laatste Wil verliest zaak

DEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft de regels voor hulp bij zelfdoding niet te versoepelen. De Coöperatie Laatste Wil had dat gevraagd, maar het gerechtshof in Den Haag heeft dat dinsdag afgewezen, net als de rechtbank eerder.

24 minuten geleden
Ex-advocaat Weski eist inzage in stukken, krijgt nieuwe ronde

DEN HAAG (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft dinsdag in een procedure tegen de Staat bij de bestuursrechter in Den Haag inzage geëist in haar detentiedossier. Ze heeft eerder al inzage gehad, maar meent dat er gegevens worden achtergehouden. In overleg met de rechter is besloten tot een nieuwe inzageronde. De zaak is daarom voor onbepaalde tijd aangehouden.

26 minuten geleden
RIVM: Nederlanders werken langer en in goede gezondheid door

BILTHOVEN (ANP) - Nederlanders werken steeds langer door en doen dat meestal in goede gezondheid, wijst onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) uit. De meeste mensen zijn ook op latere leeftijd lichamelijk en mentaal in staat om hun werk uit te voeren.

1 uur geleden
Brussel evenaart Belgisch formatierecord van 541 dagen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel wordt al 541 dagen onderhandeld over een nieuwe regering en evenaart daarmee het Belgische formatierecord. De Belgische hoofdstad valt onder het Brussels Hoofdstedelijk Gewest en de coalitieonderhandelingen daar zitten muurvast.

1 uur geleden
Koning eert 'Surinaamse weerbaarheid' tijdens staatsbanket

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.

4 uur geleden
Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

7 uur geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

9 uur geleden