Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Italië schrapt coronazaak tegen oud-premier Conte

Rechtbank Italië schrapt coronazaak tegen oud-premier Conte

BRESCIA (ANP/RTR) - Een Italiaanse rechtbank heeft een zaak tegen oud-premier Giuseppe Conte en voormalig gezondheidsminister Roberto Speranza geseponeerd. Ze werden beschuldigd van nalatigheid bij hun aanpak in de beginfase van de coronapandemie in 2020.

Justitie in de noordelijke stad Bergamo, het eerste epicentrum van de virusuitbraak in Europa, had een onderzoek naar de politici en andere topfunctionarissen geopend. De zaak van Conte en Speranza ging naar een speciale rechtbank in Brescia. Die heeft besloten de zaak te laten vallen, terwijl het onderzoek naar de zeventien anderen nog loopt.

Volgens de aanklagers werd het gevaar van het coronavirus onderschat. Conte zou te laat zogenoemde rode zones hebben ingesteld. Dat waren zwaar getroffen gebieden waar mensen niet in of uit mochten. De rechtbank stelt dat de zones niet eerder konden worden ingesteld, omdat een wetenschappelijke commissie die maatregel op een eerder moment niet nodig achtte.

Justitie in Bergamo zei ook dat met betere voorzorgsmaatregelen en sneller ingrijpen mogelijk duizenden sterfgevallen hadden kunnen voorkomen. Deze klacht had volgens de rechtbank betrekking tot administratieve managers, dus kunnen de vertragingen niet worden toegeschreven aan een minister van Gezondheid. Speranza laat weten opgelucht te zijn. "Ik heb echt alles gedaan wat ik kon om in die verschrikkelijke dagen de gezondheid van Italianen te beschermen", aldus de oud-minister.

Meer uit Buitenland

Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

28 minuten geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

5 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

10 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

10 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

11 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

11 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

11 uur geleden