Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Istanbul neemt burgemeester Imamoglu in hechtenis

Rechtbank Istanbul neemt burgemeester Imamoglu in hechtenis

ISTANBUL (ANP/RTR) - De aangehouden burgemeester van Istanbul, Ekrem Imamoglu, blijft vastzitten tijdens het proces dat justitie tegen hem en vele anderen voert over onder meer corruptie bij gemeenten. Een rechtbank in Istanbul heeft volgens Turkse media verlenging van de hechtenis bevolen.

De arrestatie van Imamoglu, de voorman van de grootste oppositiepartij CHP, heeft in heel het land tot massale demonstraties geleid, ondanks het feit dat in veel plaatsen betogingen al dagen verboden zijn. De oude en seculiere Republikeinse Volkspartij (CHP) houdt zondag voor de meer dan anderhalf miljoen leden een voorverkiezing waarbij Imamoglu als presidentskandidaat van de partij zal worden aangewezen.

Imamoglu ontkent alle beschuldigingen tegen hem. Volgens de oppositie is het proces een poging om hem als belangrijkste politieke rivaal van president Recep Tayyip Erdogan uit te schakelen.

Partijgenoot Yavas

De burgemeester van Ankara, Mansur Yavas, heeft de gevangenhouding van zijn collega en partijgenoot meteen "een schande voor de rechterlijke macht" genoemd. Yavas werd een jaar geleden bij lokale verkiezingen met ruim 60 procent van de stemmen herkozen. De lokale verkiezingen betekenden in heel het land een zware klap voor de partij voor Rechtvaardigheid en Ontwikkeling (AK) van de president.

Erdogan regeert sinds 2003 en was over het algemeen populair genoeg om verkiezingen te winnen. Volgens de CHP kan de AK nu geen stembusgang meer winnen. De krimp van de aanhang van Erdogan is voor een belangrijk deel het gevolg van de al jaren slepende financieel-economische problemen en het regeringsbeleid dat leidde tot een hoge inflatie. Erg veel huishoudens kunnen niet meer rondkomen.

106 verdachten

Het Openbaar Ministerie van Istanbul stelt dat de vervolging van vooralsnog in totaal 106 verdachten, onder wie Imamoglu, niets met politiek te maken heeft. Het is een onderzoek naar een corrupt netwerk dat zich schuldig zou hebben gemaakt "aan omkoping, fraude, afpersing, het onrechtmatig verkrijgen van persoonlijke gegevens en gesjoemel met aanbestedingen". Zeven verdachten onder wie Imamoglu, worden ook om hulp aan terroristen vervolgd.

Meer uit Buitenland

Opnieuw dodelijke aanval door leger VS op vermeende drugsboot

MIAMI (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft opnieuw een dodelijke aanval uitgevoerd op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Dat schrijft Southcom, het centrale commando van het Amerikaanse leger in de regio, op X. Er kwam een man om het leven bij de aanval.

42 minuten geleden
Rechter: groep uitgezette Venezolanen moet terugkeren naar VS

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft geoordeeld dat de regering van president Donald Trump moet zorgen voor de terugkeer van ongeveer 137 uitgezette Venezolanen. De vermeende bendeleden werden in maart naar de beruchte CECOT-gevangenis in El Salvador gestuurd.

2 uur geleden
Regering-Trump stelt onderzoek in naar Brown na schietpartij

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een onderzoek aangekondigd naar Brown University na de dodelijke schietpartij eerder deze maand. Het ministerie van Onderwijs gaat onderzoeken of Brown de Clery Act heeft overtreden. De wet uit 1990 verplicht hogescholen en universiteiten die federale financiering ontvangen om bepaalde veiligheids- en beveiligingsprocedures na te leven.

3 uur geleden
Trump wil ingenomen olie voor kust Venezuela verkopen of houden

PALM BEACH (ANP) - "Misschien verkopen we het, misschien houden we het," zei de Amerikaanse president Donald Trump maandag over de olie die de VS recent hebben ingenomen voor de kust van Venezuela. Mogelijk kan de olie worden gebruikt om de strategische reserves van de VS aan te vullen, aldus Trump.

5 uur geleden
Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

6 uur geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

6 uur geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

8 uur geleden