Rechtbank buigt zich over gezinsmoord Etten-Leur
BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda begint woensdag aan de zaak over de viervoudige moord in Etten-Leur. Onur K. (34) wordt ervan verdacht dat hij in maart vorig jaar zijn moeder, zijn vrouw en zijn twee kinderen heeft gedood.
De slachtoffers werden zaterdagavond 28 maart 2020 gevonden in hun woning aan de Dasseburcht. K. zou zijn familieleden om beurten hebben gewurgd, denkt justitie. Na de moorden is de man op de vlucht geslagen. De politie verspreidde daarom zijn naam en zijn foto. De man werd drie dagen na de moord opgepakt. Een voorbijganger zag hem op een viaduct over de snelweg lopen, waarna hij werd gearresteerd.
Voor de vier slachtoffers is vorig jaar een herdenking georganiseerd op het plein bij het huis. "Vanavond is afscheid genomen van Deniz, Atakan, Gulcan en Hikmet", aldus burgemeester Miranda de Vries van Etten-Leur na afloop. Ze noemde de sfeer sereen en verdrietig.
K. is tijdens zijn voorarrest onderzocht in het Pieter Baan Centrum, maar gedragsdeskundigen konden ondanks observaties geen conclusies trekken over zijn geestestoestand en daarmee de mate van toerekeningsvatbaarheid.
Meer uit Binnenland
GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag gevraagd om de 44-jarige bestuurder die eind maart 2024 in Den Haag in zijn tram over een man heen reed schuldig te verklaren, maar geen straf op te leggen. Het 37-jarige slachtoffer zonder vaste woon- of verblijfplaats was op het spoor gaan liggen en is honderden meters meegesleept door de tram, die daardoor ontspoorde. De man overleefde de aanrijding niet.
16 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Het vliegtuig waarover een bommelding binnenkwam tijdens een vlucht van Praag naar Amsterdam is veilig op Schiphol geland. Het gaat opnieuw om een vlucht van KLM. Het vliegtuig is doorzocht, maar er zijn geen explosieven gevonden, laat de marechaussee weten.
16 uur geleden