Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank beveelt Big Bazar twee Drentse winkels te ontruimen

Rechtbank beveelt Big Bazar twee Drentse winkels te ontruimen

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft winkelketen Big Bazar opgedragen twee panden in Drenthe te verlaten. Het in koopjes gespecialiseerde retailbedrijf had voor zijn locaties in Assen en Coevorden maandenlang de huur niet betaald, waarna de verhuurders de ontruiming van die panden eisten. De rechter geeft ze nu gelijk.

In totaal had Big Bazar bij de twee verhuurders een huurachterstand van bijna 55.000 euro. De rechter draagt Big Bazar ook op dat bedrag over te maken aan de verhuurders.

In Coevorden ging het om achterstallige huur van twee maanden, wat voor rechters doorgaans niet genoeg is om een huurder uit een pand te zetten. Maar Big Bazar, dat zelf niet aanwezig was bij het kort geding op dinsdag, liet eerder weten panden waarvoor het geen huur meer betaalt te willen sluiten. De verhuurder in Coevorden mag er daarom vanuit gaan dat Big Bazar sowieso zou vertrekken uit zijn pand. Daarnaast lukte het de huurder maar niet om met Big Bazar in contact te komen.

Huurverlaging

Big Bazar gaf in juli toe moeite te hebben alle lasten te dragen en winkels te willen sluiten om financieel gezonder te worden. Later vroegen verhuurders faillissement aan voor het bedrijf met zo'n 1400 medewerkers en ruim honderd winkels. Eerder op vrijdag werd bekend dat de rechter in Leeuwarden Big Bazar meer tijd gunde om tot een akkoord met schuldeisers te komen, waardoor alle faillissementszaken worden gepauzeerd. Topman Heerke Kooistra benadrukte deze week dat zijn bedrijf langer de tijd nodig heeft om rekeningen te voldoen, maar uiteindelijk wel kan betalen.

Ondertussen is Big Bazar begonnen met het sluiten van vestigingen. Zo ontruimt het bedrijf een locatie in Goes, meldt een invorderingsbedrijf dat namens de verhuurder geld probeert te innen bij Big Bazar. Kooistra zei eerder twintig verlieslatende winkels te willen sluiten en voor nog eens twintig andere een huurverlaging wil.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

4 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

4 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

5 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden