Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank: basisscholen kregen 250 miljoen te weinig in 2022

Rechtbank: basisscholen kregen 250 miljoen te weinig in 2022

UTRECHT (ANP) - Basisscholen hebben in de tweede helft van 2022 circa 250 miljoen euro te weinig gekregen van het ministerie van Onderwijs. De rechtbank in Utrecht geeft de scholen die daarover een zaak hadden aangespannen gelijk en legt de minister van Primair en Voortgezet Onderwijs de verplichting op het bedrag alsnog te voldoen.

Het schooljaar 2022-2023 was een overgangsjaar. Voor die tijd kregen scholen een bedrag per schooljaar uitgekeerd, maar vanaf 2023 werd dat per kalenderjaar. Het ministerie berekende dat de scholen voor de personeelskosten tot de jaarwisseling 34,55 procent van het jaarbedrag kregen, maar volgens de scholen had dat 41,67 procent moeten zijn. Het ging daarbij om vijf maanden van het jaar en het uitgekeerde bedrag moest dus vijf-twaalfde van het jaarbedrag zijn. De rechter geeft ze daarin gelijk.

Het beroep voor de bestuursrechter was aangespannen door 222 schoolbesturen, die samen 250 miljoen euro zijn misgelopen. De uitspraak geldt specifiek voor die schoolbesturen, een kwart van alle schoolbesturen in Nederland.

Financiële tegenvaller

Demissionair minister Mariëlle Paul (Primair en Voortgezet Onderwijs) moet beslissen of de uitspraak ook gevolgen heeft voor de overige schoolbesturen. Een woordvoerder van de bewindsvrouw vindt het te vroeg om daar uitsluitsel over te geven. Hetzelfde geldt voor de vraag of Paul in beroep gaat tegen het oordeel van de rechter. Ze heeft "kennisgenomen van de uitspraak en gaat deze bestuderen."

De uitspraak zorgt waarschijnlijk voor een eenmalige financiële tegenvaller voor het kabinet-Schoof dat over anderhalve week aantreedt. Daarin wordt Paul staatssecretaris voor Primair en Voortgezet Onderwijs en Emancipatie.

De koepel van basisscholen, de PO-Raad, laat weten samen met de scholen die de zaak hebben aangespannen te gaan praten met het ministerie "over de uitvoering van de uitspraak". De vereniging van openbare scholen VOS/ABB noemde de vergoeding die nu is teruggedraaid "de grote verdwijntruc" van het ministerie.

Meer uit Politiek

Aantal ongeldige stemmen daalt in proef met kleiner stembiljet

DEN HAAG (ANP) - In de vijf gemeenten waar kiezers als proef met een kleiner stembiljet hebben gestemd, zijn minder stemmen ongeldig verklaard dan bij het vorige experiment, bij de Europese verkiezingen vorig jaar. De Kiesraad noemt dat verheugend.

1 dag geleden
D66 en PVV krijgen beide 26 zetels, bevestigt Kiesraad

DEN HAAG (ANP) - D66 heeft de meeste stemmen gekregen bij de Tweede Kamerverkiezingen vorige week. De partij komt met 26 zetels in de Kamer. De PVV van Geert Wilders heeft evenveel zetels. Het verschil tussen de twee partijen is 29.668 stemmen.

1 dag geleden
Keijzer vindt eigen populariteit onder BBB-stemmers 'bitterzoet'

DEN HAAG (ANP) - Haar relatief grote populariteit onder BBB-kiezers smaakt voor Mona Keijzer "een beetje bitterzoet". Dat heeft de demissionaire woonminister en vicepremier gezegd voor aanvang van de wekelijkse ministerraad. "Ik had natuurlijk liever gezien dat er nog veel meer mensen op BBB gestemd hadden."

1 dag geleden
FVD wil dat de Kamer eerst stemt en dan ministers zoekt

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos van Forum voor Democratie wil dat de Tweede Kamer eerst over grote thema's stemt, om vervolgens ministers te zoeken die die wensen gaan uitwerken. Dat idee legt De Vos ook voor aan verkenner Wouter Koolmees (D66), zei ze voordat ze met hem in gesprek ging.

2 dagen geleden
Dassen: Volt wordt een 'progressief kompas' in de oppositie

DEN HAAG (ANP) - Laurens Dassen houdt met zijn partij Volt naar alle waarschijnlijkheid nog maar één zetel over en wil daarmee een "progressief kompas" worden in de oppositie. Voorafgaand aan zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66) zei hij te hopen op een "breed meerderheidskabinet" van D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA.

2 dagen geleden
Struijs: twee zetels 50PLUS kunnen belangrijk zijn

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS zal zich als kleine partij bescheiden opstellen in de formatie, zei fractievoorzitter Jan Struijs voor zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees (D66). Maar hij zegt ook dat de twee zetels waarmee 50PLUS in de Tweede Kamer komt "belangrijke zetels" kunnen zijn. Coalitiedeelname sluit hij ook niet uit.

2 dagen geleden
Minister na Gaza-uitspraak: kabinet gaat over buitenlandbeleid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet bepaalt het buitenlandbeleid, concludeert demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) op X na een uitspraak van het gerechtshof Den Haag. De Palestijnse mensenrechtenorganisatie Al-Haq en negen andere organisaties eisten in een hoger beroep dat de Staat meer moest doen om genocide in Gaza te voorkomen. Maar de rechter gaf hen daarin geen gelijk.

2 dagen geleden