Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rechtbank Bangladesh opent moordonderzoek naar afgetreden premier

Rechtbank Bangladesh opent moordonderzoek naar afgetreden premier

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Een rechtbank in Bangladesh heeft een moordonderzoek geopend naar de afgetreden premier Hasina Wajed en zes anderen. Het onderzoek draait om een man die vorige maand door de politie werd doodgeschoten.

De advocaat die de zaak namens een burger had aangespannen, zei dat de rechtbank in Dhaka de politie had bevolen om "de moordzaak tegen de beschuldigden te accepteren". Dat is volgens de Bengaalse wet de eerste stap in een strafrechtelijk onderzoek. De zes anderen die worden onderzocht zijn een voormalige minister, de hoogste baas van Hasina's partij en vier hoge oud-politiefunctionarissen.

De zaak is aangespannen door een man die zegt stappen te ondernemen, omdat de nabestaanden van de doodgeschoten man daarvoor niet de financiële middelen hebben. Hij beweert dat supermarkteigenaar Abu Saeed op 19 juli tijdens het oversteken werd geraakt door een politiekogel, op een moment waarop de politie op studenten en andere betogers schoot.

Gevlucht

De 76-jarige Hasina stapte vorige week op en vluchtte naar buurland India. Dat deed ze na wekenlange demonstraties tegen een omstreden systeem dat een deel van de overheidsbanen voor bepaalde groepen reserveerde. Nadat het quotasysteem grotendeels was geschrapt, gingen de betogingen door. De demonstranten eisten vervolgens onder meer Hasina's aftreden.

Het was erg onrustig in Bangladesh in aanloop naar Hasina's vertrek. Honderden mensen kwamen om het leven bij botsingen tussen de politie en betogers. Nu wordt geprobeerd de rust in het land te laten terugkeren. Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus gaat een interim-regering leiden. De econoom staat bekend als "de bankier van de allerarmsten" door het verlenen van microkredieten.

Meer uit Buitenland

Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

1 uur geleden
Bron: Iran wil Straat van Hormuz bij bestand nog niet openen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.

2 uur geleden
Pakistan presenteert plan voor bestand aan Iran en VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.

2 uur geleden
Artemis II-missie bereikt invloedssfeer van de maan

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.

4 uur geleden
Iran meldt doden bij aanvallen op woningen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.

4 uur geleden
President Zuid-Korea betuigt spijt over drone richting noorden

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.

6 uur geleden
Axios: gesprekken VS en Iran gaande over staakt-het-vuren

ARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.

7 uur geleden