Rechtbank Bangladesh opent moordonderzoek naar afgetreden premier
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Een rechtbank in Bangladesh heeft een moordonderzoek geopend naar de afgetreden premier Hasina Wajed en zes anderen. Het onderzoek draait om een man die vorige maand door de politie werd doodgeschoten.
De advocaat die de zaak namens een burger had aangespannen, zei dat de rechtbank in Dhaka de politie had bevolen om "de moordzaak tegen de beschuldigden te accepteren". Dat is volgens de Bengaalse wet de eerste stap in een strafrechtelijk onderzoek. De zes anderen die worden onderzocht zijn een voormalige minister, de hoogste baas van Hasina's partij en vier hoge oud-politiefunctionarissen.
De zaak is aangespannen door een man die zegt stappen te ondernemen, omdat de nabestaanden van de doodgeschoten man daarvoor niet de financiële middelen hebben. Hij beweert dat supermarkteigenaar Abu Saeed op 19 juli tijdens het oversteken werd geraakt door een politiekogel, op een moment waarop de politie op studenten en andere betogers schoot.
Gevlucht
De 76-jarige Hasina stapte vorige week op en vluchtte naar buurland India. Dat deed ze na wekenlange demonstraties tegen een omstreden systeem dat een deel van de overheidsbanen voor bepaalde groepen reserveerde. Nadat het quotasysteem grotendeels was geschrapt, gingen de betogingen door. De demonstranten eisten vervolgens onder meer Hasina's aftreden.
Het was erg onrustig in Bangladesh in aanloop naar Hasina's vertrek. Honderden mensen kwamen om het leven bij botsingen tussen de politie en betogers. Nu wordt geprobeerd de rust in het land te laten terugkeren. Nobelprijswinnaar Muhammad Yunus gaat een interim-regering leiden. De econoom staat bekend als "de bankier van de allerarmsten" door het verlenen van microkredieten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden