
Real-voorzitter Pérez: Super League gaat voetbal juist redden
MADRID (ANP) - De Super League is geen gevaar voor de voetbalsport maar juist de noodzakelijke redding. Dat zegt Florentino Pérez, de voorzitter van Real Madrid.
"Het klopt niet dat dit voor de rijke clubs is. Ik ben niet de eigenaar van Real, ik ben de voorzitter. Real is een club met leden. Alles wat ik doe, is voor het welzijn van het voetbal", aldus Pérez. "We doen dit om het voetbal, dat in een kritieke situatie verkeert, te redden."
AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid en Tottenham Hotspur willen in augustus een midweekse topcompetitie starten en zo 10 miljard euro genereren. Ze zijn op zoek naar nog drie clubs en willen jaarlijks vijf ploegen uitnodigen.
Perez verwijst naar de grote gevolgen die de coronapandemie voor de voetbalsport heeft. Real Madrid heeft grote schulden, net als bijvoorbeeld FC Barcelona. Pérez: "De situatie is erg dramatisch. We moeten nu het voetbal redden, zodat we de komende 20 jaar weer in vrede kunnen leven."
De voorzitter van Real Madrid vindt dat de UEFA, dat maandag de plannen bekendmaakte voor de nieuwe opzet van de Champions League, te laat heeft gehandeld. "Dat nieuwe format komt er in 2024. In 2024 zijn alle clubs al overleden. De Champions League is pas interessant vanaf de kwartfinales. Voor die tijd spelen we tegen bescheiden clubs, dat is niet aantrekkelijk."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo lijkt voorlopig geen beroep te kunnen doen op middenvelder Jeff Reine-Adélaïde. De Franse zomeraankoop liep vrijdag tijdens een partijvorm op de training een ogenschijnlijk zware blessure op. Heracles speelt zaterdag thuis tegen NEC.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ko Itakura maakt zondag zijn debuut voor Ajax in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Japanse verdediger, overgekomen van Borussia Mönchengladbach, is in het bezit van een werkvergunning. "Daar zijn we blij mee", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente hoopt dat zijn spelers zich zondag tegen PSV zullen revancheren voor de tegenvallende seizoensopening bij PEC Zwolle (1-0). "Na zo'n duel als afgelopen week is er maar een remedie: met positieve energie en met het mes tussen de tanden die wedstrijd aanvliegen", zei de coach.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax onderzoekt of het mogelijk is Edson Álvarez terug naar de Johan Cruijff ArenA te halen. "Hij is altijd welkom", zei trainer John Heitinga tijdens een persconferentie voor het uitduel van zondag met Go Ahead Eagles. "Hij zou echt een toegevoegde waarde voor ons zijn. Maar ik weet niet of het haalbaar is."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord geeft Jordan Lotomba zaterdag tegen Excelsior opnieuw een basisplaats. De verdediger zag er afgelopen dinsdag tijdens de verloren wedstrijd bij Fenerbahçe (5-2) niet goed uit bij enkele tegentreffers.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Shurandy Sambo keert op huurbasis terug bij Sparta Rotterdam. De 23-jarige rechtsback komt over van Burnley. Sambo speelde in het seizoen 2022-2023 ook al voor Sparta.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV kan zondag voor het competitieduel met FC Twente geen beroep doen op Ricardo Pepi. De aanvaller wordt geleidelijk teruggebracht, nadat hij vorig seizoen lang met een knieblessure aan de kant had gestaan.
2 uur geleden