Real Sociedad verspeelt zege tegen 10 man in Baskische derby
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Koploper Real Sociedad heeft in de Baskische derby tegen Athletic Bilbao 2 punten laten liggen. Het duel in San Sebastián eindigde in 1-1. Alexander Isak maakte in de 58e minuut het openingsdoelpunt uit een strafschop. De bezoekers uit Bilbao moesten in de 84e minuut met tien man verder na de tweede gele kaart voor Iñigo Martínez. Ondanks de numerieke meerderheid verspeelde de thuisclub de voorsprong nog. Iker Muniain knalde in de extra tijd raak uit een vrije trap, die door doelman Alex Remiro slecht werd verwerkt
Real Sociedad leidt in La Liga nog wel met 25 punten. Real Madrid en Sevilla volgen met 24 punten. Real Madrid won met 2-1 bij Elche en Sevilla versloeg Osasuna met 2-0. Titelhouder Atlético Madrid, dat Real Betis met 3-0 de baas bleef, staat vierde met 22 punten. De drie achtervolgers hebben alle drie een wedstrijd minder gespeeld dan Real Sociedad.
FC Barcelona kwam in de eerste wedstrijd zonder de ontslagen trainer Ronald Koeman niet tot winst: 1-1 tegen Deportivo Alavés. De Spaanse grootmacht neemt met 16 punten de negende plek in.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
16 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
19 uur geleden