Real Madrid verspeelt vroege voorsprong bij Villarreal
VILLARREAL (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie punten laten liggen bij Villarreal. De Spaanse kampioen kwam vroeg op voorsprong dankzij een doelpunt van Mariano Díaz, maar Gerard Moreno bracht de stand een kwartier voor tijd weer in evenwicht uit een strafschop: 1-1.
Real Madrid had vlak voor de interlandperiode een zware nederlaag moeten incasseren bij Valencia (4-1). Het elftal van trainer Zinédine Zidane trof zaterdag in Villarreal de ploeg in vorm. De gele brigade van coach Unai Emery is ongeslagen sinds de nederlaag op 27 september bij FC Barcelona (4-0) en draait bovenin La Liga mee.
Díaz kopte al in de 2e minuut de 0-1 binnen op aangeven van rechtsback Dani Carvajal. Villarreal drong na rust aan en kreeg heel wat kansen. De bal ging een kwartier voor tijd op de stip omdat keeper Thibaut Courtois de ingevallen Samuel Chukwueze onderuit haalde. Gerard schoot vanaf 11 meter zijn vijfde treffer van het seizoen binnen.
Villarreal staat met 19 punten uit tien wedstrijden op de tweede plaats achter Real Sociedad (20 punten uit negen duels). Real heeft net als stadgenoot Atlético Madrid 17 punten, maar speelde al twee wedstrijden meer. Atlético ontvangt zaterdagavond FC Barcelona, de ploeg van trainer Ronald Koeman.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden