Real Madrid laat koppositie liggen door late remise tegen Sevilla
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie laten liggen. De ploeg van coach Zinédine Zidane kwam op eigen veld tegen nummer 4 Sevilla niet verder dan 2-2. De Madrileense gelijkmaker viel pas diep in de extra tijd. Stadgenoot Atlético bleef met 77 punten aan kop, gevolgd door Real Madrid (75), Barcelona (75) en Sevilla (71). Er zijn in La Liga nog drie speelronden te gaan.
Na de uitschakeling afgelopen woensdag in de Champions League door Chelsea (2-0) was Real Madrid gebrand op revanche. De ploeg van Zidane kreeg zaterdag nog een flinke opsteker. De topper tussen Barcelona en Atlético Madrid eindigde in 0-0. Daardoor kon Real Madrid met een zege op Sevilla de koppositie in handen krijgen. De Madrilenen faalden echter in de afronding.
Zidane kon tegen Sevilla niet beschikken over zijn geblesseerde aanvoerder Sergio Ramos. Ook Ferland Mendy ontbrak in de Madrileense selectie. Beiden waren in de midweekse return in Londen nog basisspeler. Eden Hazard fungeerde tegen Sevilla als late invaller. De Belgische international had zich in Engeland de woede van de Real-fans op de hals gehaald door kort na afloop op het veld volop grappen uit te wisselen met enkele spelers van Chelsea, zijn vroegere club. Hazard bood daarvoor naderhand excuses aan.
Voorsprong
Halverwege de eerste helft kwam Sevilla dankzij Fernando op voorsprong. De Braziliaan speelde zichzelf op aangeven van Ivan Rakitic goed vrij en schoot doeltreffend in: 0-1. Real Madrid ontwikkelde in de tweede helft een groot overwicht. Kort nadat hij was ingevallen bracht Marco Asensio in de 67e minuut de gelijkmaker op zijn naam met een bekeken schot in de korte hoek (1-1).
In de 78e minuut mocht Sevilla door toedoen van de VAR een strafschop nemen, die door Rakitic werd benut: 1-2. De ultieme gelijkmaker kwam op naam van Sevilla-verdediger Diego Carlos, die een schot van Toni Kroos van richting veranderde: 2-2. In de 88e minuut viel Luuk de Jong nog in bij de bezoekers. Landgenoot Karim Rekik bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
16 uur geleden