Real Madrid laat koppositie liggen door late remise tegen Sevilla
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in La Liga de koppositie laten liggen. De ploeg van coach Zinédine Zidane kwam op eigen veld tegen nummer 4 Sevilla niet verder dan 2-2. De Madrileense gelijkmaker viel pas diep in de extra tijd. Stadgenoot Atlético bleef met 77 punten aan kop, gevolgd door Real Madrid (75), Barcelona (75) en Sevilla (71). Er zijn in La Liga nog drie speelronden te gaan.
Na de uitschakeling afgelopen woensdag in de Champions League door Chelsea (2-0) was Real Madrid gebrand op revanche. De ploeg van Zidane kreeg zaterdag nog een flinke opsteker. De topper tussen Barcelona en Atlético Madrid eindigde in 0-0. Daardoor kon Real Madrid met een zege op Sevilla de koppositie in handen krijgen. De Madrilenen faalden echter in de afronding.
Zidane kon tegen Sevilla niet beschikken over zijn geblesseerde aanvoerder Sergio Ramos. Ook Ferland Mendy ontbrak in de Madrileense selectie. Beiden waren in de midweekse return in Londen nog basisspeler. Eden Hazard fungeerde tegen Sevilla als late invaller. De Belgische international had zich in Engeland de woede van de Real-fans op de hals gehaald door kort na afloop op het veld volop grappen uit te wisselen met enkele spelers van Chelsea, zijn vroegere club. Hazard bood daarvoor naderhand excuses aan.
Voorsprong
Halverwege de eerste helft kwam Sevilla dankzij Fernando op voorsprong. De Braziliaan speelde zichzelf op aangeven van Ivan Rakitic goed vrij en schoot doeltreffend in: 0-1. Real Madrid ontwikkelde in de tweede helft een groot overwicht. Kort nadat hij was ingevallen bracht Marco Asensio in de 67e minuut de gelijkmaker op zijn naam met een bekeken schot in de korte hoek (1-1).
In de 78e minuut mocht Sevilla door toedoen van de VAR een strafschop nemen, die door Rakitic werd benut: 1-2. De ultieme gelijkmaker kwam op naam van Sevilla-verdediger Diego Carlos, die een schot van Toni Kroos van richting veranderde: 2-2. In de 88e minuut viel Luuk de Jong nog in bij de bezoekers. Landgenoot Karim Rekik bleef op de bank.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is vrijdag toch in Washington aanwezig bij de loting voor het WK voetbal. Volgens sportminister Ahmad Donjamali heeft bondscoach Amir Ghalenoei alsnog een visum gekregen en reist hij af naar de Amerikaanse hoofdstad.
5 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
13 uur geleden