Real Madrid kan thuis opnieuw niet winnen van Osasuna
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga niet kunnen overnemen van FC Barcelona. De landskampioen bleef in Bernabeu steken op 1-1 tegen Osasuna. Real heeft net als de Catalanen 19 punten, maar Barcelona, dat zaterdag met 1-0 won bij Real Mallorca, heeft een beter doelsaldo.
Real-coach Carlo Ancelotti had Karim Benzema terug van een blessure en stelde de Franse spits ook meteen op. Doelman Thibaut Courtois ontbrak bij de Madrilenen en werd vervangen door de Oekraïner Andrej Loenin. Met het aanvalstrio Rodrygo, Benzema en Vinícius Júnior was het lang wachten op de openingstreffer van Real, dat de eerste zes competitieduels had gewonnen. Vlak voor rust verlengde Vinícius een lange voorzet van David Alaba met het hoofd naar de rechterhoek, onhoudbaar voor doelman Sergio Herrera.
Benzema kreeg in de tweede helft wat kansen, maar was niet trefzeker. Ineens stond het echter 1-1. Kike Garcia kopte de bal perfect in de linkerbovenhoek en klopte Loenin. Enkele minuten later had Garcia zelfs de tweede treffer op de voet na goed terugleggen van Moi Gómez, maar hij schoot links naast.
Wat volgde was een stormloop van Real, met kansen voor Rodrygo en Benzema. De Fransman kreeg in de 79e minuut een strafschop. Aanvankelijk zag de scheidsrechter er niets in, maar na aandringen van de VAR wees hij alsnog naar de stip. Daarnaast stuurde hij David Garcia van het veld. Benzema schoot de bal via de lat hard over. Vorig seizoen miste hij ook al twee strafschoppen tegenover Herrera. De spits leek zijn misser even later goed te maken, maar die treffer ging niet door wegens buitenspel. Osasuna hield stand en boekte net als vorig seizoen een zwaarbevochten gelijkspel in Madrid.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
20 minuten geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
3 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.
4 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.
5 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.
5 uur geleden