Real Madrid kan thuis opnieuw niet winnen van Osasuna
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga niet kunnen overnemen van FC Barcelona. De landskampioen bleef in Bernabeu steken op 1-1 tegen Osasuna. Real heeft net als de Catalanen 19 punten, maar Barcelona, dat zaterdag met 1-0 won bij Real Mallorca, heeft een beter doelsaldo.
Real-coach Carlo Ancelotti had Karim Benzema terug van een blessure en stelde de Franse spits ook meteen op. Doelman Thibaut Courtois ontbrak bij de Madrilenen en werd vervangen door de Oekraïner Andrej Loenin. Met het aanvalstrio Rodrygo, Benzema en Vinícius Júnior was het lang wachten op de openingstreffer van Real, dat de eerste zes competitieduels had gewonnen. Vlak voor rust verlengde Vinícius een lange voorzet van David Alaba met het hoofd naar de rechterhoek, onhoudbaar voor doelman Sergio Herrera.
Benzema kreeg in de tweede helft wat kansen, maar was niet trefzeker. Ineens stond het echter 1-1. Kike Garcia kopte de bal perfect in de linkerbovenhoek en klopte Loenin. Enkele minuten later had Garcia zelfs de tweede treffer op de voet na goed terugleggen van Moi Gómez, maar hij schoot links naast.
Wat volgde was een stormloop van Real, met kansen voor Rodrygo en Benzema. De Fransman kreeg in de 79e minuut een strafschop. Aanvankelijk zag de scheidsrechter er niets in, maar na aandringen van de VAR wees hij alsnog naar de stip. Daarnaast stuurde hij David Garcia van het veld. Benzema schoot de bal via de lat hard over. Vorig seizoen miste hij ook al twee strafschoppen tegenover Herrera. De spits leek zijn misser even later goed te maken, maar die treffer ging niet door wegens buitenspel. Osasuna hield stand en boekte net als vorig seizoen een zwaarbevochten gelijkspel in Madrid.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
14 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden