Real Madrid boekt belangrijke zege bij Sevilla
SEVILLA (ANP) - Trainer Zinedine Zidane heeft met Real Madrid een broodnodige zege (0-1) geboekt bij Sevilla. De Madrilenen hadden al drie competitieduels niet meer gewonnen en gingen dinsdag in de Champions League ook nog met 2-0 onderuit bij Sjachtar Donetsk. Overwintering in het belangrijkste clubtoernooi is daardoor nog lang niet zeker.
Real Madrid startte sterk in het lege Estadio Ramón Sánchez Pizjuan en creëerde mede door matig optreden van de Sevilla-defensie enkele kansen. Vinícius Júnior schoot voorlangs, Karim Benzema slaagde er niet in te profiteren van slecht keeperswerk van Yassine Bono. Bij Sevilla, dat woensdag op eigen veld in de Champions League met 4-0 had verloren van Chelsea, stond Luuk de Jong in de basis. De Nederlander viel op met een knappe omhaal in de 55e minuut. Kort erna stond het 1-0 voor Real, nadat Vinícius de bal uit een voorzet van Ferland Mendy via Bono binnentikte. De doelman kreeg de treffer op zijn naam.
Suso, na ruim een uur de vervanger van De Jong, was het dichtst bij de gelijkmaker. Hij schoot net over. Ex-AZ'er Oussama Idrissi deed de laatste 10 minuten mee bij de thuisploeg. Real staat nu derde met 20 punten uit elf duels. Sevilla heeft 16 punten uit tien duels.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
18 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden