
Rapport: ruimte voor 60.000 woningen in ongewilde kantoorruimte
AMSTERDAM (ANP) - Met het ombouwen van ongewilde kantoorruimte aan de randen van steden en aan snelwegen kan het woningtekort aanzienlijk worden teruggedrongen. Volgens vastgoedadviseur Colliers kunnen er op deze manier ruim 60.000 woningen bijkomen. In Noord-Holland zou het woningtekort daarmee met 32 procent kunnen dalen.
Volgens een rapport van Colliers stond er begin dit jaar iets minder dan 1 miljoen vierkante meter kantoorruimte aan snelwegen leeg. Dit is minder dan vier jaar geleden tijdens de coronacrisis, maar toch neemt de leegstand maar langzaam af. Kantoren in de centra van steden worden duidelijk populairder.
"Bedrijven en hun medewerkers willen een hoogwaardige, duurzame werkomgeving op een levendige locatie met veel voorzieningen. Niet langer zijn functionaliteit en autobereikbaarheid leidend. Dit betekent dat kantoorgebouwen aan stadsranden en snelwegen minder in trek zijn en oplopende leegstand daar een realistisch scenario is", aldus Colliers, dat constateert dat er naar woningen wel volop vraag blijft.
Eindhoven Airport
Uitgaande van een gemiddeld woonoppervlak van 50 vierkante meter zouden er op de als geschikt geachte kantoorlocaties zeker al ruim 60.000 woningen bij kunnen komen. Maar door extra verdiepingen aan de bestaande gebouwen toe te voegen of open ruimtes te bebouwen, zou het aantal woningen op de relatief afgelegen terreinen volgens Colliers nog verder kunnen groeien.
De vastgoedadviseur deed onderzoek naar de 29 grootste kantoorlocaties bij snelwegen. Achttien bleken geschikt voor woningen, waarvan er al op tien ombouwwerkzaamheden gaande zijn. Elf bleken niet geschikt.
In Noord-Holland (bijna 25.000 nieuwe woningen) en Zuid-Holland (24.500) kan de grootste winst worden gemaakt. De onderzochte terreinen in Noord-Brabant blijken juist allemaal ongeschikt, onder andere door de aanwezigheid van chipbedrijven als ASML en de mogelijke overlast door Eindhoven Airport.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van de leverancier van alarmsystemen Verisure in Stockholm moet 3,1 miljard euro opleveren. Dat zou dan de grootste beursgang in Europa sinds 2022 worden.
1 uur geledenBLEISWIJK (ANP) - Bunnik Group, dat onder de namen Bunnik Plants en Bunnik Creations planten en decoratiematerialen levert, houdt op te bestaan. Dat heeft de onderneming uit het Zuid-Hollandse Bleiswijk woensdag laten weten. Bij Bunnik Group werken ongeveer 160 mensen. Naar eigen zeggen is het bedrijf er niet in geslaagd "uit de rode cijfers" te komen, onder meer door tegenvallende verkoopresultaten na de coronaperiode.
1 uur geledenVEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.
2 uur geledenCHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).
3 uur geleden