Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United

Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Ralf Rangnick tot het einde van het seizoen aangesteld als interim-hoofdtrainer. De 63-jarige Duitser maakt het seizoen af als opvolger van de ontslagen Ole Gunnar Solskjaer. Rangnick blijft daarna nog twee jaar als adviseur betrokken bij de Engelse topclub.

ManUnited neemt de Duitser over van Lokomotiv Moskou, waar Rangnick in een managementfunctie werkte. Rangnick was bij de Russische club onder meer verantwoordelijk voor de scoutingafdeling en innovatie. De Duitser werkte in eigen land als trainer bij diverse clubs, waaronder VfB Stuttgart, Hannover 96, Schalke 04, Hoffenheim en RB Leipzig.

Met assistent Michael Carrick als tijdelijke hoofdtrainer op de bank won ManUnited afgelopen week in de Champions League met 2-0 bij Villarreal. Het competitieduel met koploper Chelsea eindigde zondag in 1-1.

Potentie

"Deze selectie zit vol talent en heeft een goede balans van jeugd en ervaring", zegt Rangnick. "Ik ga er de komende zes maanden alles aan doen om ervoor te zorgen dat de spelers hun potentie zo goed mogelijk benutten, individueel en vooral als team."

Het is nog niet duidelijk of Rangnick donderdag op Old Trafford al op de bank kan zitten bij de competitiewedstrijd tegen Arsenal. Hij moet eerst nog een werkvergunning krijgen. Tot die tijd heeft Carrick de leiding over de selectie met daarin spelers als Cristiano Ronaldo en Donny van de Beek.

Mogelijke opvolgers

Manchester United begon goed aan het seizoen, maar de afgelopen weken vielen de resultaten tegen. Na de met 5-0 verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool dreigde al ontslag voor Solskjaer, maar de Noor kreeg toen nog even de tijd van de clubleiding. De zware nederlaag bij Watford (4-1) kostte hem uiteindelijk zijn baan.

Onder anderen Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain) en de clubloze Zinedine Zidane werden genoemd als mogelijke opvolgers. De naam van Ajax-trainer Erik ten Hag kwam ook voorbij. Manchester United besloot om dit seizoen af te maken met een interim-trainer en dan in de zomer te beginnen met een nieuwe manager. Volgens directeur John Murtough is Rangnick daarvoor de meest geschikte kandidaat. "Hij is een van de meest gerespecteerde en innovatieve coaches in het Europese voetbal. Hij was onze nummer 1 voor de rol van interim-manager, gezien zijn leiderschap en de technische kwaliteiten die hij met zich meebrengt met bijna vier decennia aan ervaring als coach en manager."

Meer uit Voetbal

NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

1 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

1 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

3 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

8 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

18 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

18 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

21 uur geleden