Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Ralf Rangnick tot het einde van het seizoen aangesteld als interim-hoofdtrainer. De 63-jarige Duitser maakt het seizoen af als opvolger van de ontslagen Ole Gunnar Solskjaer. Rangnick blijft daarna nog twee jaar als adviseur betrokken bij de Engelse topclub.
ManUnited neemt de Duitser over van Lokomotiv Moskou, waar Rangnick in een managementfunctie werkte. Rangnick was bij de Russische club onder meer verantwoordelijk voor de scoutingafdeling en innovatie. De Duitser werkte in eigen land als trainer bij diverse clubs, waaronder VfB Stuttgart, Hannover 96, Schalke 04, Hoffenheim en RB Leipzig.
Met assistent Michael Carrick als tijdelijke hoofdtrainer op de bank won ManUnited afgelopen week in de Champions League met 2-0 bij Villarreal. Het competitieduel met koploper Chelsea eindigde zondag in 1-1.
Potentie
"Deze selectie zit vol talent en heeft een goede balans van jeugd en ervaring", zegt Rangnick. "Ik ga er de komende zes maanden alles aan doen om ervoor te zorgen dat de spelers hun potentie zo goed mogelijk benutten, individueel en vooral als team."
Het is nog niet duidelijk of Rangnick donderdag op Old Trafford al op de bank kan zitten bij de competitiewedstrijd tegen Arsenal. Hij moet eerst nog een werkvergunning krijgen. Tot die tijd heeft Carrick de leiding over de selectie met daarin spelers als Cristiano Ronaldo en Donny van de Beek.
Mogelijke opvolgers
Manchester United begon goed aan het seizoen, maar de afgelopen weken vielen de resultaten tegen. Na de met 5-0 verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool dreigde al ontslag voor Solskjaer, maar de Noor kreeg toen nog even de tijd van de clubleiding. De zware nederlaag bij Watford (4-1) kostte hem uiteindelijk zijn baan.
Onder anderen Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain) en de clubloze Zinedine Zidane werden genoemd als mogelijke opvolgers. De naam van Ajax-trainer Erik ten Hag kwam ook voorbij. Manchester United besloot om dit seizoen af te maken met een interim-trainer en dan in de zomer te beginnen met een nieuwe manager. Volgens directeur John Murtough is Rangnick daarvoor de meest geschikte kandidaat. "Hij is een van de meest gerespecteerde en innovatieve coaches in het Europese voetbal. Hij was onze nummer 1 voor de rol van interim-manager, gezien zijn leiderschap en de technische kwaliteiten die hij met zich meebrengt met bijna vier decennia aan ervaring als coach en manager."
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden