Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Ralf Rangnick tot het einde van het seizoen aangesteld als interim-hoofdtrainer. De 63-jarige Duitser maakt het seizoen af als opvolger van de ontslagen Ole Gunnar Solskjaer. Rangnick blijft daarna nog twee jaar als adviseur betrokken bij de Engelse topclub.
ManUnited neemt de Duitser over van Lokomotiv Moskou, waar Rangnick in een managementfunctie werkte. Rangnick was bij de Russische club onder meer verantwoordelijk voor de scoutingafdeling en innovatie. De Duitser werkte in eigen land als trainer bij diverse clubs, waaronder VfB Stuttgart, Hannover 96, Schalke 04, Hoffenheim en RB Leipzig.
Met assistent Michael Carrick als tijdelijke hoofdtrainer op de bank won ManUnited afgelopen week in de Champions League met 2-0 bij Villarreal. Het competitieduel met koploper Chelsea eindigde zondag in 1-1.
Potentie
"Deze selectie zit vol talent en heeft een goede balans van jeugd en ervaring", zegt Rangnick. "Ik ga er de komende zes maanden alles aan doen om ervoor te zorgen dat de spelers hun potentie zo goed mogelijk benutten, individueel en vooral als team."
Het is nog niet duidelijk of Rangnick donderdag op Old Trafford al op de bank kan zitten bij de competitiewedstrijd tegen Arsenal. Hij moet eerst nog een werkvergunning krijgen. Tot die tijd heeft Carrick de leiding over de selectie met daarin spelers als Cristiano Ronaldo en Donny van de Beek.
Mogelijke opvolgers
Manchester United begon goed aan het seizoen, maar de afgelopen weken vielen de resultaten tegen. Na de met 5-0 verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool dreigde al ontslag voor Solskjaer, maar de Noor kreeg toen nog even de tijd van de clubleiding. De zware nederlaag bij Watford (4-1) kostte hem uiteindelijk zijn baan.
Onder anderen Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain) en de clubloze Zinedine Zidane werden genoemd als mogelijke opvolgers. De naam van Ajax-trainer Erik ten Hag kwam ook voorbij. Manchester United besloot om dit seizoen af te maken met een interim-trainer en dan in de zomer te beginnen met een nieuwe manager. Volgens directeur John Murtough is Rangnick daarvoor de meest geschikte kandidaat. "Hij is een van de meest gerespecteerde en innovatieve coaches in het Europese voetbal. Hij was onze nummer 1 voor de rol van interim-manager, gezien zijn leiderschap en de technische kwaliteiten die hij met zich meebrengt met bijna vier decennia aan ervaring als coach en manager."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden