Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United

Rangnick maakt seizoen af als trainer Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft Ralf Rangnick tot het einde van het seizoen aangesteld als interim-hoofdtrainer. De 63-jarige Duitser maakt het seizoen af als opvolger van de ontslagen Ole Gunnar Solskjaer. Rangnick blijft daarna nog twee jaar als adviseur betrokken bij de Engelse topclub.

ManUnited neemt de Duitser over van Lokomotiv Moskou, waar Rangnick in een managementfunctie werkte. Rangnick was bij de Russische club onder meer verantwoordelijk voor de scoutingafdeling en innovatie. De Duitser werkte in eigen land als trainer bij diverse clubs, waaronder VfB Stuttgart, Hannover 96, Schalke 04, Hoffenheim en RB Leipzig.

Met assistent Michael Carrick als tijdelijke hoofdtrainer op de bank won ManUnited afgelopen week in de Champions League met 2-0 bij Villarreal. Het competitieduel met koploper Chelsea eindigde zondag in 1-1.

Potentie

"Deze selectie zit vol talent en heeft een goede balans van jeugd en ervaring", zegt Rangnick. "Ik ga er de komende zes maanden alles aan doen om ervoor te zorgen dat de spelers hun potentie zo goed mogelijk benutten, individueel en vooral als team."

Het is nog niet duidelijk of Rangnick donderdag op Old Trafford al op de bank kan zitten bij de competitiewedstrijd tegen Arsenal. Hij moet eerst nog een werkvergunning krijgen. Tot die tijd heeft Carrick de leiding over de selectie met daarin spelers als Cristiano Ronaldo en Donny van de Beek.

Mogelijke opvolgers

Manchester United begon goed aan het seizoen, maar de afgelopen weken vielen de resultaten tegen. Na de met 5-0 verloren thuiswedstrijd tegen Liverpool dreigde al ontslag voor Solskjaer, maar de Noor kreeg toen nog even de tijd van de clubleiding. De zware nederlaag bij Watford (4-1) kostte hem uiteindelijk zijn baan.

Onder anderen Mauricio Pochettino (Paris Saint-Germain) en de clubloze Zinedine Zidane werden genoemd als mogelijke opvolgers. De naam van Ajax-trainer Erik ten Hag kwam ook voorbij. Manchester United besloot om dit seizoen af te maken met een interim-trainer en dan in de zomer te beginnen met een nieuwe manager. Volgens directeur John Murtough is Rangnick daarvoor de meest geschikte kandidaat. "Hij is een van de meest gerespecteerde en innovatieve coaches in het Europese voetbal. Hij was onze nummer 1 voor de rol van interim-manager, gezien zijn leiderschap en de technische kwaliteiten die hij met zich meebrengt met bijna vier decennia aan ervaring als coach en manager."

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

8 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

8 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

8 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

11 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

11 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

17 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

20 uur geleden