Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangers FC legt trainer Van Bronckhorst voor 3,5 jaar vast

Rangers FC legt trainer Van Bronckhorst voor 3,5 jaar vast

GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de nieuwe hoofdtrainer van de Schotse topclub Rangers FC. De 46-jarige Rotterdammer heeft een contract voor 3,5 jaar ondertekend bij de Schotse kampioen.

Van Bronckhorst moet eerst nog wel een werkvergunning ontvangen voordat hij in Glasgow aan de slag kan gaan. Volgens zijn zaakwaarnemer Guido Albers duurt dat minimaal twee werkdagen. "Voor het weekeinde gaat dat zeker niet meer lukken", laat hij weten. De bekerwedstrijd zondag thuis tegen Hibernian zal Van Bronckhorst sowieso nog van de tribune bekijken.

Oud-international Roy Makaay gaat waarschijnlijk als naaste assistent van Van Bronckhorst fungeren. "Normaal gesproken klopt dat inderdaad, maar zijn contract is nog niet ondertekend teruggekomen. Dat komt echter wel goed", aldus Albers. Van Bronckhorst en Makaay kennen elkaar van hun gezamenlijke tijd bij Feyenoord.

Assistent-trainer

Volgens Albers komt er waarschijnlijk nog een andere Nederlandse assistent-trainer in de technische staf van Rangers FC bij. "Dat kost echter nog wat meer tijd."

Rangers was op zoek naar een nieuwe trainer na het vertrek van Steven Gerrard, die een week geleden overstapte naar de Engelse club Aston Villa. Van Bronckhorst kwam tussen 1998 en 2001 uit voor de Schotse recordkampioen.

Feyenoord

De 106-voudig international van Oranje was van 2015 tot en met 2019 trainer van Feyenoord. Hij leidde zijn club in 2017 naar de eerste landstitel in achttien jaar. Van Bronckhorst ging begin vorig jaar aan de slag bij de Chinese club Guangzhou R&F, maar in december stapte hij op.

Rangers FC staat bovenaan in de Schotse competitie. De voorsprong op concurrent Celtic bedraagt 4 punten. Op 25 november wacht de thuiswedstrijd tegen Sparta Praag in de Europa League. Mogelijk debuteert Van Bronckhorst bij dat duel op de bank.

Gerespecteerde speler

"Ik ben zeer verheugd om als nieuwe trainer terug te keren bij Rangers", laat Van Bronckhorst opgetogen weten. "Ik prijs mezelf gelukkig dat ik kan gaan werken met een team dat er op alle fronten goed voorstaat en dat voor een groot deel bestaat uit winnaars. Ik kijk ernaar uit om het werk dat al is gedaan voort te zetten en te verbeteren. Ik ben dankbaar dat ik bij deze geweldige club met de ongelooflijke supporters weer aan het werk mag."

Volgens sportief directeur Ross Wilson haalt Rangers FC met Van Bronckhorst een echte winnaar binnen. "Dat heeft hij in het verleden wel bewezen. In heel Europa werd hij als speler gerespecteerd en als coach kan hij op hetzelfde respect rekenen. Hij kent de club, hij kent de kwaliteiten van de selectie en zit helemaal op dezelfde lijn wat betreft aanpak en mentaliteit."

Meer uit Voetbal

Mühren schiet FC Volendam in blessuretijd langs Sparta in beker

ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.

17 minuten geleden
AC Milan weet na twee gelijke spelen wel te winnen van Como

COMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).

31 minuten geleden
Sc Heerenveen ten koste van RKC naar laatste acht in beker

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.

2 uur geleden
Voormalig UEFA-baas Platini: Infantino is nu meer een autocraat

LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.

3 uur geleden
Tottenham-spits Richarlison paar maanden aan de kant met blessure

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.

5 uur geleden
Voetballer Oosterwolde bestraft voor slaan stadiondirecteur

ISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.

6 uur geleden
Heitinga assistent bij Tottenham Hotspur na ontslag bij Ajax

LONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.

7 uur geleden