Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rangers FC legt trainer Van Bronckhorst voor 3,5 jaar vast

Rangers FC legt trainer Van Bronckhorst voor 3,5 jaar vast

GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de nieuwe hoofdtrainer van de Schotse topclub Rangers FC. De 46-jarige Rotterdammer heeft een contract voor 3,5 jaar ondertekend bij de Schotse kampioen.

Van Bronckhorst moet eerst nog wel een werkvergunning ontvangen voordat hij in Glasgow aan de slag kan gaan. Volgens zijn zaakwaarnemer Guido Albers duurt dat minimaal twee werkdagen. "Voor het weekeinde gaat dat zeker niet meer lukken", laat hij weten. De bekerwedstrijd zondag thuis tegen Hibernian zal Van Bronckhorst sowieso nog van de tribune bekijken.

Oud-international Roy Makaay gaat waarschijnlijk als naaste assistent van Van Bronckhorst fungeren. "Normaal gesproken klopt dat inderdaad, maar zijn contract is nog niet ondertekend teruggekomen. Dat komt echter wel goed", aldus Albers. Van Bronckhorst en Makaay kennen elkaar van hun gezamenlijke tijd bij Feyenoord.

Assistent-trainer

Volgens Albers komt er waarschijnlijk nog een andere Nederlandse assistent-trainer in de technische staf van Rangers FC bij. "Dat kost echter nog wat meer tijd."

Rangers was op zoek naar een nieuwe trainer na het vertrek van Steven Gerrard, die een week geleden overstapte naar de Engelse club Aston Villa. Van Bronckhorst kwam tussen 1998 en 2001 uit voor de Schotse recordkampioen.

Feyenoord

De 106-voudig international van Oranje was van 2015 tot en met 2019 trainer van Feyenoord. Hij leidde zijn club in 2017 naar de eerste landstitel in achttien jaar. Van Bronckhorst ging begin vorig jaar aan de slag bij de Chinese club Guangzhou R&F, maar in december stapte hij op.

Rangers FC staat bovenaan in de Schotse competitie. De voorsprong op concurrent Celtic bedraagt 4 punten. Op 25 november wacht de thuiswedstrijd tegen Sparta Praag in de Europa League. Mogelijk debuteert Van Bronckhorst bij dat duel op de bank.

Gerespecteerde speler

"Ik ben zeer verheugd om als nieuwe trainer terug te keren bij Rangers", laat Van Bronckhorst opgetogen weten. "Ik prijs mezelf gelukkig dat ik kan gaan werken met een team dat er op alle fronten goed voorstaat en dat voor een groot deel bestaat uit winnaars. Ik kijk ernaar uit om het werk dat al is gedaan voort te zetten en te verbeteren. Ik ben dankbaar dat ik bij deze geweldige club met de ongelooflijke supporters weer aan het werk mag."

Volgens sportief directeur Ross Wilson haalt Rangers FC met Van Bronckhorst een echte winnaar binnen. "Dat heeft hij in het verleden wel bewezen. In heel Europa werd hij als speler gerespecteerd en als coach kan hij op hetzelfde respect rekenen. Hij kent de club, hij kent de kwaliteiten van de selectie en zit helemaal op dezelfde lijn wat betreft aanpak en mentaliteit."

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

13 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

13 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

13 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

14 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

14 uur geleden