Rangers FC legt trainer Van Bronckhorst voor 3,5 jaar vast
GLASGOW (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de nieuwe hoofdtrainer van de Schotse topclub Rangers FC. De 46-jarige Rotterdammer heeft een contract voor 3,5 jaar ondertekend bij de Schotse kampioen.
Van Bronckhorst moet eerst nog wel een werkvergunning ontvangen voordat hij in Glasgow aan de slag kan gaan. Volgens zijn zaakwaarnemer Guido Albers duurt dat minimaal twee werkdagen. "Voor het weekeinde gaat dat zeker niet meer lukken", laat hij weten. De bekerwedstrijd zondag thuis tegen Hibernian zal Van Bronckhorst sowieso nog van de tribune bekijken.
Oud-international Roy Makaay gaat waarschijnlijk als naaste assistent van Van Bronckhorst fungeren. "Normaal gesproken klopt dat inderdaad, maar zijn contract is nog niet ondertekend teruggekomen. Dat komt echter wel goed", aldus Albers. Van Bronckhorst en Makaay kennen elkaar van hun gezamenlijke tijd bij Feyenoord.
Assistent-trainer
Volgens Albers komt er waarschijnlijk nog een andere Nederlandse assistent-trainer in de technische staf van Rangers FC bij. "Dat kost echter nog wat meer tijd."
Rangers was op zoek naar een nieuwe trainer na het vertrek van Steven Gerrard, die een week geleden overstapte naar de Engelse club Aston Villa. Van Bronckhorst kwam tussen 1998 en 2001 uit voor de Schotse recordkampioen.
Feyenoord
De 106-voudig international van Oranje was van 2015 tot en met 2019 trainer van Feyenoord. Hij leidde zijn club in 2017 naar de eerste landstitel in achttien jaar. Van Bronckhorst ging begin vorig jaar aan de slag bij de Chinese club Guangzhou R&F, maar in december stapte hij op.
Rangers FC staat bovenaan in de Schotse competitie. De voorsprong op concurrent Celtic bedraagt 4 punten. Op 25 november wacht de thuiswedstrijd tegen Sparta Praag in de Europa League. Mogelijk debuteert Van Bronckhorst bij dat duel op de bank.
Gerespecteerde speler
"Ik ben zeer verheugd om als nieuwe trainer terug te keren bij Rangers", laat Van Bronckhorst opgetogen weten. "Ik prijs mezelf gelukkig dat ik kan gaan werken met een team dat er op alle fronten goed voorstaat en dat voor een groot deel bestaat uit winnaars. Ik kijk ernaar uit om het werk dat al is gedaan voort te zetten en te verbeteren. Ik ben dankbaar dat ik bij deze geweldige club met de ongelooflijke supporters weer aan het werk mag."
Volgens sportief directeur Ross Wilson haalt Rangers FC met Van Bronckhorst een echte winnaar binnen. "Dat heeft hij in het verleden wel bewezen. In heel Europa werd hij als speler gerespecteerd en als coach kan hij op hetzelfde respect rekenen. Hij kent de club, hij kent de kwaliteiten van de selectie en zit helemaal op dezelfde lijn wat betreft aanpak en mentaliteit."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
5 uur geleden