Randstad verzet zich tegen miljoenen aan belastingclaims België
DIEMEN (ANP) - Randstad verzet zich tegen meer dan 72 miljoen euro aan belastingclaims in België. Woensdag meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat de Belgische belastingdienst tal van claims heeft opgelegd aan bedrijven van Randstad daar vanwege het wegsluizen van winsten. Een woordvoerder van de Nederlandse uitzendgroep zegt dat Randstad in beroep gaat tegen een gerechtelijke uitspraak hierover waarin de Belgische fiscus gelijk kreeg.
Volgens De Tijd beschuldigt de zogeheten Bijzondere Belastinginspectie (BBI) Randstad van fiscaal misbruik. Randstadbedrijven betalen volgens de BBI maar 1,87 procent belasting op de rentes die de bedrijven van België naar Zwitserland sluizen dankzij een zeer gunstige deal met de Zwitserse fiscus. In België betalen de Randstad-bedrijven geen belasting op die bedragen, omdat ze al in Zwitserland worden belast. De bedrijven zouden een groot deel van de ruim 72 miljoen euro inmiddels hebben betaald.
De woordvoerder van Randstad zegt in een reactie de bevindingen van de inspectie te betwisten. "Randstad voldoet volledig aan zaken gerelateerd aan zijn belastingverplichtingen op zijn internationale markten en werkt mee aan lokale controles." Hij meldt daarnaast dat het uitzendconcern alle relevante informatie met de lokale autoriteiten heeft gedeeld.
De Nederlandse Belastingdienst wil niet inhoudelijk reageren op vragen over de kwestie.
Meer uit Financieel
ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
53 minuten geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
6 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
1 dag geleden