Randstad verzet zich tegen miljoenen aan belastingclaims België
DIEMEN (ANP) - Randstad verzet zich tegen meer dan 72 miljoen euro aan belastingclaims in België. Woensdag meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat de Belgische belastingdienst tal van claims heeft opgelegd aan bedrijven van Randstad daar vanwege het wegsluizen van winsten. Een woordvoerder van de Nederlandse uitzendgroep zegt dat Randstad in beroep gaat tegen een gerechtelijke uitspraak hierover waarin de Belgische fiscus gelijk kreeg.
Volgens De Tijd beschuldigt de zogeheten Bijzondere Belastinginspectie (BBI) Randstad van fiscaal misbruik. Randstadbedrijven betalen volgens de BBI maar 1,87 procent belasting op de rentes die de bedrijven van België naar Zwitserland sluizen dankzij een zeer gunstige deal met de Zwitserse fiscus. In België betalen de Randstad-bedrijven geen belasting op die bedragen, omdat ze al in Zwitserland worden belast. De bedrijven zouden een groot deel van de ruim 72 miljoen euro inmiddels hebben betaald.
De woordvoerder van Randstad zegt in een reactie de bevindingen van de inspectie te betwisten. "Randstad voldoet volledig aan zaken gerelateerd aan zijn belastingverplichtingen op zijn internationale markten en werkt mee aan lokale controles." Hij meldt daarnaast dat het uitzendconcern alle relevante informatie met de lokale autoriteiten heeft gedeeld.
De Nederlandse Belastingdienst wil niet inhoudelijk reageren op vragen over de kwestie.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
5 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
15 uur geleden