Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad verzet zich tegen miljoenen aan belastingclaims België

Randstad verzet zich tegen miljoenen aan belastingclaims België

DIEMEN (ANP) - Randstad verzet zich tegen meer dan 72 miljoen euro aan belastingclaims in België. Woensdag meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat de Belgische belastingdienst tal van claims heeft opgelegd aan bedrijven van Randstad daar vanwege het wegsluizen van winsten. Een woordvoerder van de Nederlandse uitzendgroep zegt dat Randstad in beroep gaat tegen een gerechtelijke uitspraak hierover waarin de Belgische fiscus gelijk kreeg.

Volgens De Tijd beschuldigt de zogeheten Bijzondere Belastinginspectie (BBI) Randstad van fiscaal misbruik. Randstadbedrijven betalen volgens de BBI maar 1,87 procent belasting op de rentes die de bedrijven van België naar Zwitserland sluizen dankzij een zeer gunstige deal met de Zwitserse fiscus. In België betalen de Randstad-bedrijven geen belasting op die bedragen, omdat ze al in Zwitserland worden belast. De bedrijven zouden een groot deel van de ruim 72 miljoen euro inmiddels hebben betaald.

De woordvoerder van Randstad zegt in een reactie de bevindingen van de inspectie te betwisten. "Randstad voldoet volledig aan zaken gerelateerd aan zijn belastingverplichtingen op zijn internationale markten en werkt mee aan lokale controles." Hij meldt daarnaast dat het uitzendconcern alle relevante informatie met de lokale autoriteiten heeft gedeeld.

De Nederlandse Belastingdienst wil niet inhoudelijk reageren op vragen over de kwestie.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

5 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

7 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

9 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

10 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

11 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden