Randstad verzet zich tegen miljoenen aan belastingclaims België
DIEMEN (ANP) - Randstad verzet zich tegen meer dan 72 miljoen euro aan belastingclaims in België. Woensdag meldde de Belgische zakenkrant De Tijd dat de Belgische belastingdienst tal van claims heeft opgelegd aan bedrijven van Randstad daar vanwege het wegsluizen van winsten. Een woordvoerder van de Nederlandse uitzendgroep zegt dat Randstad in beroep gaat tegen een gerechtelijke uitspraak hierover waarin de Belgische fiscus gelijk kreeg.
Volgens De Tijd beschuldigt de zogeheten Bijzondere Belastinginspectie (BBI) Randstad van fiscaal misbruik. Randstadbedrijven betalen volgens de BBI maar 1,87 procent belasting op de rentes die de bedrijven van België naar Zwitserland sluizen dankzij een zeer gunstige deal met de Zwitserse fiscus. In België betalen de Randstad-bedrijven geen belasting op die bedragen, omdat ze al in Zwitserland worden belast. De bedrijven zouden een groot deel van de ruim 72 miljoen euro inmiddels hebben betaald.
De woordvoerder van Randstad zegt in een reactie de bevindingen van de inspectie te betwisten. "Randstad voldoet volledig aan zaken gerelateerd aan zijn belastingverplichtingen op zijn internationale markten en werkt mee aan lokale controles." Hij meldt daarnaast dat het uitzendconcern alle relevante informatie met de lokale autoriteiten heeft gedeeld.
De Nederlandse Belastingdienst wil niet inhoudelijk reageren op vragen over de kwestie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.
47 minuten geledenOTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.
2 uur geleden