Randstad flink lager geëindigd in AEX na resultaten
AMSTERDAM (ANP) - Randstad is woensdag flink lager geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden teleurgesteld op de kwartaalresultaten van het uitzendconcern. Zo heeft Randstad opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De omzet daalde, met name door wisselkoerseffecten. Het aandeel sloot 6 procent lager.
Naast Randstad kwamen ook bierbrouwer Heineken en verfmaker AkzoNobel met kwartaalcijfers. Heineken (plus 1,1 procent) verkocht opnieuw minder bier. Desondanks verwacht topman Dolf van den Brink dat het consumentenvertrouwen en de vraag zullen herstellen. AkzoNobel (min 0,9 procent), bekend van verfmerken als Flexa en Sikkens, merkte dat klanten terughoudender zijn met hun uitgaven en temperde de winstverwachting.
De AEX eindigde 0,1 procent lager op 966,00 punten. De MidKap steeg 0,4 procent tot 908,45 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs leverden tot 0,7 procent in.
Sterkste stijgers
De beurs in Londen steeg 1 procent. Dat gebeurde nadat eerder op de dag bekend was geworden dat de inflatie in het Verenigd Koninkrijk stabiel is gebleven. Beleggers achten de kans daarom groter dat de Bank of England dit jaar nog met een renteverlaging komt. Ook werden cijfers van de bank Barclays en Reckitt Benckiser, het bedrijf achter de Durex-condooms en schoonmaakmiddelen van Dettol en Cillit Bang, goed ontvangen.
Sterkste stijgers in de AEX waren staalfabrikant ArcelorMittal, vastgoedinvesteerder WDP en olie- en gasconcern Shell met plussen tot 2 procent. Randstad werd onderin de hoofdgraadmeter vergezeld door chipbedrijven Besi (min 4 procent) en ASMI (min 2,5 procent). In de MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op het Damrak, was maritiem dienstverlener SBM Offshore de sterkste stijger. Dat aandeel won 2,8 procent.
Viaplay kelderde 16,6 procent op de beurs in Stockholm. De Zweedse streamingdienst, die in Nederland onder meer de Formule 1-races uitzendt, leed in het derde kwartaal een fors verlies ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijf verloor in het tweede kwartaal nog veel abonnees door de zomerstop van voetbalcompetities. Van die groep is een klein deel teruggekeerd.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
4 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
9 uur geleden