Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad en chipbedrijven op kop in hogere AEX

Randstad en chipbedrijven op kop in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag weer wat op na de recente koersverliezen. Uitzender Randstad was de grote winnaar met een koersstijging van ruim 3 procent dankzij een koopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij de stevige koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. Betaalbedrijf Adyen leek ook wat te herstellen na de forse koersval in de afgelopen dagen, maar leverde de stevige openingswinst weer in.

Adyen daalde 0,5 procent. De betalingsverwerker zag in de afgelopen drie handelsdagen ongeveer de helft van zijn beurswaarde verdampen door de tegenvallende resultaten van de voormalige beurslieveling. Naar aanleiding van die resultaten hebben veel analisten hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 738,26 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 864,87 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

ASMI, Besi en ASML stegen tot 2 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De Amerikaanse chipproducent is dit jaar al een slordige 200 procent in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI). Levensmiddelenconcern Unilever was de grootste daler in de AEX, met een min van 0,3 procent.

In de MidKap stond koffieconcern JDE Peet's onderaan met een verlies van 1,8 procent. Het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts en Pickwick werd door analisten van ING van de kooplijst gehaald. Laadpalenmaker Alfen was de sterkste stijger met een winst van 1,3 procent.

Op de lokale Amsterdamse markt kwam Cabka nog met cijfers. De fabrikant van plastic pallets zag de omzet in de eerste jaarhelft licht stijgen en boekte weer winst na een verlies een jaar geleden. Het aandeel won 0,3 procent. In Londen daalde BHP 0,7 procent na tegenvallende resultaten van de mijnbouwer.

De euro was 1,0921 dollar waard, tegen 1,0887 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 80,89 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

7 minuten geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

46 minuten geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

2 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

2 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

3 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

5 uur geleden