Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Randstad en chipbedrijven op kop in hogere AEX

Randstad en chipbedrijven op kop in hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag weer wat op na de recente koersverliezen. Uitzender Randstad was de grote winnaar met een koersstijging van ruim 3 procent dankzij een koopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen terrein dankzij de stevige koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. Betaalbedrijf Adyen leek ook wat te herstellen na de forse koersval in de afgelopen dagen, maar leverde de stevige openingswinst weer in.

Adyen daalde 0,5 procent. De betalingsverwerker zag in de afgelopen drie handelsdagen ongeveer de helft van zijn beurswaarde verdampen door de tegenvallende resultaten van de voormalige beurslieveling. Naar aanleiding van die resultaten hebben veel analisten hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 738,26 punten. De MidKap klom 0,2 procent tot 864,87 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

ASMI, Besi en ASML stegen tot 2 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De Amerikaanse chipproducent is dit jaar al een slordige 200 procent in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI). Levensmiddelenconcern Unilever was de grootste daler in de AEX, met een min van 0,3 procent.

In de MidKap stond koffieconcern JDE Peet's onderaan met een verlies van 1,8 procent. Het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts en Pickwick werd door analisten van ING van de kooplijst gehaald. Laadpalenmaker Alfen was de sterkste stijger met een winst van 1,3 procent.

Op de lokale Amsterdamse markt kwam Cabka nog met cijfers. De fabrikant van plastic pallets zag de omzet in de eerste jaarhelft licht stijgen en boekte weer winst na een verlies een jaar geleden. Het aandeel won 0,3 procent. In Londen daalde BHP 0,7 procent na tegenvallende resultaten van de mijnbouwer.

De euro was 1,0921 dollar waard, tegen 1,0887 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent meer op 80,89 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper op 84,38 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

4 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

5 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

6 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

9 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

9 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

9 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

9 uur geleden