Randstad bij stijgers in nipt hogere AEX na kwartaalbericht
AMSTERDAM (ANP) - Randstad behoorde dinsdag tot de stijgers in de AEX-index, die een kleine winst liet zien. Het uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht. Het bedrijf blijft wel last houden van de moeilijkere economische omstandigheden wereldwijd. Vooral in Noord-Amerika, goed voor ongeveer een zesde van de wereldwijde omzet, verdiende de Nederlandse uitzender fors minder. In Nederland en de landen om ons heen wist Randstad het verval ten opzichte van het afgelopen recordjaar enigszins beperkt te houden. Het aandeel werd bijna 1 procent hoger gezet.
Chipbedrijf ASMI, dat na de slotbel met resultaten komt, steeg 0,7 procent. Buiten het Damrak openden onder meer de Zwitserse farmaceut Novartis, het Franse telecomconcern Orange en de Italiaanse bank UniCredit de boeken. Later op de dag komen onder meer de Amerikaanse frisdrankfabrikant Coca-Cola en autoproducent GM met cijfers. Softwareconcern Microsoft en Google-moeder Alphabet brengen na de slotbel op Wall Street de resultaten naar buiten.
Verder hielden beleggers de ontwikkelingen rond de oorlog tussen Israël en Hamas in de gaten. Ook de schommelingen van de rentetarieven op Amerikaanse staatsobligaties hielden de financiële markten in de greep.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent hoger op 719,80 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 779,38 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs wonnen tot 0,3 procent. Londen daalde een fractie.
Ajax klom 0,9 procent. Beleggers verwerkten het vertrek van trainer Maurice Steijn bij de beursgenoteerde voetbalclub vanwege de slechte start van het seizoen. Assistent-trainer Hedwiges Maduro neemt voorlopig zijn taken over.
In Londen zakte Barclays 6,5 procent na een tegenvallend kwartaalbericht van de Britse bank. De resultaten van de Italiaanse bank UniCredit vielen wel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel steeg ruim 1 procent in Milaan. In Parijs won Hermès 2 procent dankzij goed ontvangen cijfers van het Franse modehuis, bekend van onder meer de Kelly- en Birkin-tassen.
De euro was 1,0683 dollar waard, tegen 1,0642 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 85,95 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 90,37 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
4 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden