Ralph Hamers' tijd als topman van UBS zit er nu echt op
ZÜRICH (ANP) - Ralph Hamers vertrekt woensdag definitief als topman van de Zwitserse bank UBS. Het vertrek van de voormalige ING-topman werd al eind vorige maand aangekondigd nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Hamers wordt opgevolgd door de man die ook zijn voorganger was, Sergio Ermotti.
Ermotti, zo zei UBS bij de bekendmaking, heeft meer ervaring met overnames en reorganisaties dan Hamers. Tijdens zijn vorige periode als topman van UBS, tussen 2011 en 2020 had hij ook banen moeten schrappen in de nasleep van de financiële crisis. Door de overname van Credit Suisse zijn er nu veel dubbelingen bij de bank.
Eind vorig jaar hadden UBS en Credit Suisse gezamenlijk wereldwijd 125.000 mensen in dienst. Volgens de Zwitserse krant SonntagsZeitung moeten er daarvan 36.000 verdwijnen, waarvan 11.000 in Zwitserland.
Strafvervolging
Maar dat zou niet de enige reden zijn voor de aanstelling van Ermotti. Hamers, die was aangetrokken vanwege zijn succesvolle digitale strategie bij ING, zou niet het vertrouwen van de toezichtsraad meer hebben, schreef zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Maar andere bronnen beweerden dat de Zwitserse overheid, die de overname van Credit Suisse door UBS had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank zag staan en dat Hamers daarom plaats moest maken.
De 57-jarige Limburger blijft officieel nog aan als adviseur. Maar in de praktijk komt dat neer op een oplossing om een snel vertrek mogelijk te maken en toch tot een salarisregeling te komen.
Hamers hangt in Nederland nog altijd strafvervolging boven het hoofd. In 2020 moest het Openbaar Ministerie dat inzetten na een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag. Dat stelde na een klacht van financieel activist Pieter Lakeman dat Hamers persoonlijk aansprakelijk kon worden gesteld voor het jarenlang ontbreken van antiwitwascontrolers bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
3 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
3 uur geleden