Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ralph Hamers' tijd als topman van UBS zit er nu echt op

Ralph Hamers' tijd als topman van UBS zit er nu echt op

ZÜRICH (ANP) - Ralph Hamers vertrekt woensdag definitief als topman van de Zwitserse bank UBS. Het vertrek van de voormalige ING-topman werd al eind vorige maand aangekondigd nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Hamers wordt opgevolgd door de man die ook zijn voorganger was, Sergio Ermotti.

Ermotti, zo zei UBS bij de bekendmaking, heeft meer ervaring met overnames en reorganisaties dan Hamers. Tijdens zijn vorige periode als topman van UBS, tussen 2011 en 2020 had hij ook banen moeten schrappen in de nasleep van de financiële crisis. Door de overname van Credit Suisse zijn er nu veel dubbelingen bij de bank.

Eind vorig jaar hadden UBS en Credit Suisse gezamenlijk wereldwijd 125.000 mensen in dienst. Volgens de Zwitserse krant SonntagsZeitung moeten er daarvan 36.000 verdwijnen, waarvan 11.000 in Zwitserland.

Strafvervolging

Maar dat zou niet de enige reden zijn voor de aanstelling van Ermotti. Hamers, die was aangetrokken vanwege zijn succesvolle digitale strategie bij ING, zou niet het vertrouwen van de toezichtsraad meer hebben, schreef zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Maar andere bronnen beweerden dat de Zwitserse overheid, die de overname van Credit Suisse door UBS had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank zag staan en dat Hamers daarom plaats moest maken.

De 57-jarige Limburger blijft officieel nog aan als adviseur. Maar in de praktijk komt dat neer op een oplossing om een snel vertrek mogelijk te maken en toch tot een salarisregeling te komen.

Hamers hangt in Nederland nog altijd strafvervolging boven het hoofd. In 2020 moest het Openbaar Ministerie dat inzetten na een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag. Dat stelde na een klacht van financieel activist Pieter Lakeman dat Hamers persoonlijk aansprakelijk kon worden gesteld voor het jarenlang ontbreken van antiwitwascontrolers bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

1 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

3 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

4 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

5 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

6 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

6 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

7 uur geleden