Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ralph Hamers' tijd als topman van UBS zit er nu echt op

Ralph Hamers' tijd als topman van UBS zit er nu echt op

ZÜRICH (ANP) - Ralph Hamers vertrekt woensdag definitief als topman van de Zwitserse bank UBS. Het vertrek van de voormalige ING-topman werd al eind vorige maand aangekondigd nadat UBS zijn noodlijdende branchegenoot Credit Suisse had overgenomen. Hamers wordt opgevolgd door de man die ook zijn voorganger was, Sergio Ermotti.

Ermotti, zo zei UBS bij de bekendmaking, heeft meer ervaring met overnames en reorganisaties dan Hamers. Tijdens zijn vorige periode als topman van UBS, tussen 2011 en 2020 had hij ook banen moeten schrappen in de nasleep van de financiële crisis. Door de overname van Credit Suisse zijn er nu veel dubbelingen bij de bank.

Eind vorig jaar hadden UBS en Credit Suisse gezamenlijk wereldwijd 125.000 mensen in dienst. Volgens de Zwitserse krant SonntagsZeitung moeten er daarvan 36.000 verdwijnen, waarvan 11.000 in Zwitserland.

Strafvervolging

Maar dat zou niet de enige reden zijn voor de aanstelling van Ermotti. Hamers, die was aangetrokken vanwege zijn succesvolle digitale strategie bij ING, zou niet het vertrouwen van de toezichtsraad meer hebben, schreef zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Maar andere bronnen beweerden dat de Zwitserse overheid, die de overname van Credit Suisse door UBS had gearrangeerd, liever een Zwitser aan het hoofd van de bank zag staan en dat Hamers daarom plaats moest maken.

De 57-jarige Limburger blijft officieel nog aan als adviseur. Maar in de praktijk komt dat neer op een oplossing om een snel vertrek mogelijk te maken en toch tot een salarisregeling te komen.

Hamers hangt in Nederland nog altijd strafvervolging boven het hoofd. In 2020 moest het Openbaar Ministerie dat inzetten na een uitspraak van het gerechtshof in Den Haag. Dat stelde na een klacht van financieel activist Pieter Lakeman dat Hamers persoonlijk aansprakelijk kon worden gesteld voor het jarenlang ontbreken van antiwitwascontrolers bij ING. De bank schikte in die kwestie in 2018 al voor 775 miljoen euro.

Meer uit Financieel

Gesprekken over voedingsdeal Unilever vergevorderd

LONDEN (ANP) - Unilever is in vergevorderde gesprekken over een deal rond zijn divisie voor voedingsmiddelen met zijn Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigt het bedrijf achter Knorr, Hellmann's en Calvé na berichtgeving van The Wall Street Journal. Mogelijk kondigen de bedrijven dinsdag al een overeenkomst aan, maar dit is volgens Unilever niet zeker.

5 minuten geleden
Nederlandse chocolademakers willen samen omzet ruim verdubbelen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse chocoladeproducenten Hands Off en Chocolatemakers gaan samen verder als The Chocolate Impact Group. Samen willen ze hun omzet in 2030 ruim verdubbelen tot 20 miljoen euro.

17 minuten geleden
Lichte stijging adviesprijzen benzine en diesel aan de pomp

EINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel aan de Nederlandse pomp zijn dinsdag licht gestegen en blijven daarmee op recordniveaus. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 nu 2,585 euro per liter en die voor diesel is gemiddeld 2,706 euro per liter.

57 minuten geleden
Inflatie stijgt naar 2,7 procent door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in maart 2,7 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee gestegen ten opzichte van de 2,4 procent in februari.

1 uur geleden
ProVeg wil dat Tweede Kamer wet aanpast voor plantaardig gehakt

DEN HAAG (ANP) - ProVeg, een non-profitorganisatie die zich inzet voor meer plantaardige voeding en een duurzamer voedselsysteem, roept Tweede Kamerleden op wettelijk te regelen dat vleesvervangers ook gehakt mogen heten. Volgens de zogenoemde gehaktwet mogen plantaardige alternatieven geen 'gehakt' heten. De organisatie, die dinsdag een petitie over het aanpassen van de wet aanbiedt aan de Tweede Kamer, hoopt dat Kamerleden voorstellen indienen om dit wel mogelijk te maken.

2 uur geleden
Nederlandse onlinebestedingen licht gedaald naar 35,7 miljard

EDE (ANP) - Nederlanders hebben vorig jaar iets minder geld uitgegeven aan onlineaankopen. Dat bedrag zakte met 1 procent tot in totaal 35,7 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt Thuiswinkel.org in zijn jaarlijkse onderzoek naar de onlinebestedingen dat is uitgevoerd door marktonderzoeker NielsenIQ.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na nieuwe dreigementen Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag gemengd gesloten, nadat kort na aanvang van de handel op Wall Street plussen op de borden stonden. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran.

9 uur geleden