RAI rekent na jaren van verlies op 'behoefte aan fysiek contact'
AMSTERDAM (ANP) - Evenementencentrum RAI Amsterdam verwacht dat fysieke bijeenkomsten nooit volledig te vervangen zijn door virtuele congressen. Doordat anti-coronamaatregelen evenementen amper mogelijk maakten, leed het bedrijf voor het tweede jaar op rij een verlies. Maar juist het gemis aan grote bijeenkomsten in de congreshallen heeft volgens topman Paul Riemens bewezen dat fysieke bijeenkomsten belangrijk blijven.
"Er zijn een paar vervelende dingen uit Covid gekomen. Maar er was ook besef dat fysieke ontmoetingen een groot goed zijn. Virtuele bijeenkomsten hebben ook hun functie, maar fysieke ontmoetingen zijn veel rijker", zegt Riemens op de Amsterdam Drone Week, een van de eerste grote hybride evenementen in de RAI die na het opheffen van alle coronabeperkingen plaatsvindt.
Volgens Riemens is op het drone-evenement goed te merken dat mensen elkaar weer direct in de ogen willen kijken. "Ik heb op virtuele evenementen toch wel gemerkt dat je aandacht na een paar minuten al verslapt", zegt hij. "En voor corona had je veel discussie over drukte in de stad. Dat is denk ik wel weg. Amsterdam heeft als economie een bezoekersindustrie nodig. Wij zorgen voor veel bezoekers die ook wat te besteden hebben en kennis en kunde meebrengen.
Optimistisch
In 2020 leed RAI een verlies van ruim 29 miljoen euro. Ook vorig jaar was het resultaat negatief, zegt Riemens, die precieze cijfers nog niet kan geven. "We dachten in september misschien nog een plusje te kunnen draaien, maar dat werd met de lockdown in november de nek omgedraaid", aldus Riemens. In heel het jaar was RAI in totaal twee maanden open, waardoor naar naar schatting één zesde van alle geplande evenementen kon doorgaan.
Voor dit jaar zijn de vooruitzichten voorzichtig optimistisch. De agenda is propvol door alle inhaalevenementen maar qua publiek rekent RAI vooral op Europese bezoekers, in plaats van reizigers uit verdere oorden. Reizen is nog altijd onzeker, ook door de oorlog in Oekraïne. Russische exposanten en bezoekers hebben sowieso afgezegd door alle sancties tegen Rusland. "Als we over twee tot drie jaar op het niveau van voor corona zitten, ben ik heel tevreden. Ik ben optimistisch dat dit lukt", aldus Riemens.
Tot een week geleden werd het evenementencentrum tijdelijk gebruikt als opvanglocatie van Oekraïense vluchtelingen, na eerder dienst te hebben gedaan als coronatest- en vaccinatielocatie voor de GGD. Hoewel dit volgens Riemens de waarde van een groot complex in de stad heeft bewezen, waren dit waarschijnlijk tijdelijke bijverdiensten.
Meer uit Financieel
HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.
12 uur geledenROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
1 dag geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 dag geleden