RAI rekent na jaren van verlies op 'behoefte aan fysiek contact'
AMSTERDAM (ANP) - Evenementencentrum RAI Amsterdam verwacht dat fysieke bijeenkomsten nooit volledig te vervangen zijn door virtuele congressen. Doordat anti-coronamaatregelen evenementen amper mogelijk maakten, leed het bedrijf voor het tweede jaar op rij een verlies. Maar juist het gemis aan grote bijeenkomsten in de congreshallen heeft volgens topman Paul Riemens bewezen dat fysieke bijeenkomsten belangrijk blijven.
"Er zijn een paar vervelende dingen uit Covid gekomen. Maar er was ook besef dat fysieke ontmoetingen een groot goed zijn. Virtuele bijeenkomsten hebben ook hun functie, maar fysieke ontmoetingen zijn veel rijker", zegt Riemens op de Amsterdam Drone Week, een van de eerste grote hybride evenementen in de RAI die na het opheffen van alle coronabeperkingen plaatsvindt.
Volgens Riemens is op het drone-evenement goed te merken dat mensen elkaar weer direct in de ogen willen kijken. "Ik heb op virtuele evenementen toch wel gemerkt dat je aandacht na een paar minuten al verslapt", zegt hij. "En voor corona had je veel discussie over drukte in de stad. Dat is denk ik wel weg. Amsterdam heeft als economie een bezoekersindustrie nodig. Wij zorgen voor veel bezoekers die ook wat te besteden hebben en kennis en kunde meebrengen.
Optimistisch
In 2020 leed RAI een verlies van ruim 29 miljoen euro. Ook vorig jaar was het resultaat negatief, zegt Riemens, die precieze cijfers nog niet kan geven. "We dachten in september misschien nog een plusje te kunnen draaien, maar dat werd met de lockdown in november de nek omgedraaid", aldus Riemens. In heel het jaar was RAI in totaal twee maanden open, waardoor naar naar schatting één zesde van alle geplande evenementen kon doorgaan.
Voor dit jaar zijn de vooruitzichten voorzichtig optimistisch. De agenda is propvol door alle inhaalevenementen maar qua publiek rekent RAI vooral op Europese bezoekers, in plaats van reizigers uit verdere oorden. Reizen is nog altijd onzeker, ook door de oorlog in Oekraïne. Russische exposanten en bezoekers hebben sowieso afgezegd door alle sancties tegen Rusland. "Als we over twee tot drie jaar op het niveau van voor corona zitten, ben ik heel tevreden. Ik ben optimistisch dat dit lukt", aldus Riemens.
Tot een week geleden werd het evenementencentrum tijdelijk gebruikt als opvanglocatie van Oekraïense vluchtelingen, na eerder dienst te hebben gedaan als coronatest- en vaccinatielocatie voor de GGD. Hoewel dit volgens Riemens de waarde van een groot complex in de stad heeft bewezen, waren dit waarschijnlijk tijdelijke bijverdiensten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
10 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
14 uur geleden