Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

RAI rekent na jaren van verlies op 'behoefte aan fysiek contact'

RAI rekent na jaren van verlies op 'behoefte aan fysiek contact'

AMSTERDAM (ANP) - Evenementencentrum RAI Amsterdam verwacht dat fysieke bijeenkomsten nooit volledig te vervangen zijn door virtuele congressen. Doordat anti-coronamaatregelen evenementen amper mogelijk maakten, leed het bedrijf voor het tweede jaar op rij een verlies. Maar juist het gemis aan grote bijeenkomsten in de congreshallen heeft volgens topman Paul Riemens bewezen dat fysieke bijeenkomsten belangrijk blijven.

"Er zijn een paar vervelende dingen uit Covid gekomen. Maar er was ook besef dat fysieke ontmoetingen een groot goed zijn. Virtuele bijeenkomsten hebben ook hun functie, maar fysieke ontmoetingen zijn veel rijker", zegt Riemens op de Amsterdam Drone Week, een van de eerste grote hybride evenementen in de RAI die na het opheffen van alle coronabeperkingen plaatsvindt.

Volgens Riemens is op het drone-evenement goed te merken dat mensen elkaar weer direct in de ogen willen kijken. "Ik heb op virtuele evenementen toch wel gemerkt dat je aandacht na een paar minuten al verslapt", zegt hij. "En voor corona had je veel discussie over drukte in de stad. Dat is denk ik wel weg. Amsterdam heeft als economie een bezoekersindustrie nodig. Wij zorgen voor veel bezoekers die ook wat te besteden hebben en kennis en kunde meebrengen.

Optimistisch

In 2020 leed RAI een verlies van ruim 29 miljoen euro. Ook vorig jaar was het resultaat negatief, zegt Riemens, die precieze cijfers nog niet kan geven. "We dachten in september misschien nog een plusje te kunnen draaien, maar dat werd met de lockdown in november de nek omgedraaid", aldus Riemens. In heel het jaar was RAI in totaal twee maanden open, waardoor naar naar schatting één zesde van alle geplande evenementen kon doorgaan.

Voor dit jaar zijn de vooruitzichten voorzichtig optimistisch. De agenda is propvol door alle inhaalevenementen maar qua publiek rekent RAI vooral op Europese bezoekers, in plaats van reizigers uit verdere oorden. Reizen is nog altijd onzeker, ook door de oorlog in Oekraïne. Russische exposanten en bezoekers hebben sowieso afgezegd door alle sancties tegen Rusland. "Als we over twee tot drie jaar op het niveau van voor corona zitten, ben ik heel tevreden. Ik ben optimistisch dat dit lukt", aldus Riemens.

Tot een week geleden werd het evenementencentrum tijdelijk gebruikt als opvanglocatie van Oekraïense vluchtelingen, na eerder dienst te hebben gedaan als coronatest- en vaccinatielocatie voor de GGD. Hoewel dit volgens Riemens de waarde van een groot complex in de stad heeft bewezen, waren dit waarschijnlijk tijdelijke bijverdiensten.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

5 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

7 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

7 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

8 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

10 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

11 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

12 uur geleden