Rabobank: huizenprijzen stijgen veel harder dan gedacht
UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen stijgen dit jaar en volgend jaar waarschijnlijk veel harder dan eerder gedacht. Althans dat denken economen van de Rabobank. Zij hebben hun prognoses naar eigen zeggen fors naar boven bijgesteld, omdat de economische vooruitzichten voor Nederland zijn verbeterd. Daarbij kampt Nederland met een groot huizentekort, terwijl de hypotheekrente erg laag is.
De kenners van de bank verwachten dat huizen dit jaar 8 procent duurder worden. Voor 2022 voorzien zij vervolgens een huizenprijsstijging van gemiddeld 4 procent. Eind vorig jaar hield Rabobank het nog op een gemiddelde huizenprijsgroei van respectievelijk 5,5 procent en 2,5 procent.
Woningmarkteconoom Carola de Groot verwijst in een verklaring onder meer naar het beeld voor de arbeidsmarkt, dat van invloed is op de ontwikkelingen op de woningmarkt. "Vooral de werkloosheid loopt naar verwachting minder op dan eerder voorzien. Daarnaast speelt de aanhoudende krapte op de woningmarkt een rol in de opwaartse prijsontwikkeling. Bovendien zijn de financieringsmogelijkheden van potentiële huizenkopers momenteel erg gunstig."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
6 uur geleden