Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: huizenprijzen stijgen veel harder dan gedacht

Rabobank: huizenprijzen stijgen veel harder dan gedacht

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen stijgen dit jaar en volgend jaar waarschijnlijk veel harder dan eerder gedacht. Althans dat denken economen van de Rabobank. Zij hebben hun prognoses naar eigen zeggen fors naar boven bijgesteld, omdat de economische vooruitzichten voor Nederland zijn verbeterd. Daarbij kampt Nederland met een groot huizentekort, terwijl de hypotheekrente erg laag is.

De kenners van de bank verwachten dat huizen dit jaar 8 procent duurder worden. Voor 2022 voorzien zij vervolgens een huizenprijsstijging van gemiddeld 4 procent. Eind vorig jaar hield Rabobank het nog op een gemiddelde huizenprijsgroei van respectievelijk 5,5 procent en 2,5 procent.

Woningmarkteconoom Carola de Groot verwijst in een verklaring onder meer naar het beeld voor de arbeidsmarkt, dat van invloed is op de ontwikkelingen op de woningmarkt. "Vooral de werkloosheid loopt naar verwachting minder op dan eerder voorzien. Daarnaast speelt de aanhoudende krapte op de woningmarkt een rol in de opwaartse prijsontwikkeling. Bovendien zijn de financieringsmogelijkheden van potentiële huizenkopers momenteel erg gunstig."

Meer uit Financieel

NVM vreest minder nieuwbouw door veranderende voorrang stroomnet

UTRECHT (ANP) - De NVM vreest dat mogelijk minder huizen worden gebouwd als de voorrangregels voor een aansluiting op het volle stroomnet later dit jaar veranderen. Nu kunnen woningbouwprojecten nog prioriteit krijgen over de aanvragen van sommige andere sectoren. Maar bouwers kunnen door onzekerheid over welke projecten straks nog maatschappelijke prioriteit krijgen in een bepaalde regio, besluiten om minder nieuwe huizen te bouwen.

8 minuten geleden
Onderzoek: aantal gokaccounts en verliezen per speler nemen toe

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gokaccounts waarmee per maand legaal wordt gespeeld is opnieuw gestegen. Ook nam het verlies per speler in de afgelopen periode iets toe. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in de monitoringsrapportage voorjaar 2026.

15 minuten geleden
Dure benzine kan heel verschillend uitpakken per gezin, zegt CPB

DEN HAAG (ANP) - De effecten van hogere brandstofprijzen door de Iranoorlog voor huishoudens met lagere inkomens kunnen sterk verschillen. Daarvoor waarschuwt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport over de economische gevolgen van het conflict. In doorsnee lijken de gevolgen beperkt, maar in bepaalde scenario's kunnen grootverbruikers van de auto in deze inkomensgroep dit jaar 1000 euro duurder uit zijn.

22 minuten geleden
Inflatie eurozone valt hoger uit op 2,6 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart uitgekomen op 2,6 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee nog harder gestegen dan eerder gemeld, door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

59 minuten geleden
Dieselprijs aan de pomp daalt met bijna 6 cent

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is donderdag bijna 6 eurocent goedkoper geworden aan de pomp. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,589 euro bedraagt. Een week geleden stond de dieselprijs nog op een recordhoogte van 2,819 euro per liter.

1 uur geleden
Weer honderden vluchten in Duitsland geannuleerd door staking

FRANKFURT (ANP/DPA) - Door stakingen bij het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa zijn donderdag opnieuw honderden vluchten in Duitsland geannuleerd. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geschrapt.

1 uur geleden
Moederbedrijf Zara slachtoffer van datalek

ARTEIXO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inditex, het moederbedrijf van Zara, heeft te maken gekregen met een datalek. Er ligt geen informatie van klanten op straat, aldus de moderetailer. Het zou gaan om informatie over zakelijke relaties.

1 uur geleden