
Rabobank helpt maatschappelijke gebouwen verduurzamen
De coöperatieve Rabobank wil een actieve bijdrage leveren aan een duurzamere leefomgeving en het versnellen van de energietransitie. Daarom investeert zij een deel van haar coöperatief dividend in zonnepanelen voor maatschappelijke gebouwen zoals scholen, musea, bibliotheken, theaters, clubhuizen en buurthuizen. Leden van Rabobank kunnen vervolgens stemmen en zo bepalen welke maatschappelijke gebouwen Rabobank helpt te verduurzamen door middel van zonnepanelen. Voor de winnaars betaalt Rabobank de helft van de kosten voor aanschaf en installatie.
De maatschappelijke verenigingen en stichtingen die in aanmerking komen zijn klant van Rabobank en eigenaar van gebouwen die de leefomgeving kenmerken. Uitzondering zijn maatschappelijke organisaties die huren bij hun gemeente: ook zij komen mogelijk in aanmerking.
De voorwaarden voor deelname en antwoorden op veel gestelde vragen zijn te vinden op www.rabo-zonnepanelen.nl
Eigenaren van maatschappelijke gebouwen hebben een digitale uitnodiging ontvangen met unieke inschrijfcode om zich online aan te melden, of kunnen deze alsnog aanvragen bij Rabobank. Inschrijven kan t/m 31 januari. Op maandag 17 januari om 19.30 uur is er de mogelijkheid om online vragen te stellen in een webinar. Aanmelden voor het webinar of opvragen van een inschrijfcode kan via [email protected]. De mogelijkheid voor leden om te stemmen start op 28 februari via de Rabo App.
Meer uit Beveland
ZEELAND - De stankoverlast die sinds de nacht van maandag op dinsdag werd gemeld in verschillende regio's, is inmiddels voorbij. Dat meldt de veiligheidsregio. De meldkamer van de brandweer en milieudienst heeft sinds de late avond geen nieuwe meldingen meer ontvangen. Volgens de Kustwacht komt de geuroverlast vermoedelijk uit het Verenigd Koninkrijk.
2 uur geledenGOES - In Heikant vond vrijdag de Zeeuwse Landbouwtop 2025 plaats met Eurocommissaris Christophe Hansen. Samen met gedeputeerde Arno Vael en waarnemend commissaris van de koning Hugo de Jonge ging hij in gesprek over de toekomst van de landbouw in Zeeland en de rol die de provincie kan spelen op het gebied van voedselzekerheid en innovatie. 'Zeeland is de grootste akkerbouwprovincie van Nederland en koploper in duurzame en innovatieve landbouw', schrijft de provincie Zeeland in een persbericht. 'Door de unieke en strategische ligging kan Zeeland de proeftuin worden van Europa.'
4 uur geledenOVEZANDE - Dertien acts hebben dit jaar meegedaan aan Spectra By Klomppop, de bandwedstrijd in Ovezande voor muzikanten en bands tot 25 jaar. Eerdere voorrondes dit jaar werden gewonnen door singer-songwriter Karel Jongejan en metalband Unchained. De band Lumina sloot zich vrijdag 21 maart bij dit rijtje aan als derde en laatste finalist.
15 uur geledenGOES - De gemeente Goes geeft mantelzorgers ook in 2025 weer een extraatje: de mantelzorgwaardering. Het gaat om een bedrag van 75 euro. Dit bedrag vraagt de zorgvrager (de persoon die verzorging krijgt van de mantelzorger) aan. Het is bedoeld om mantelzorgers een blijk van waardering te geven. Inmiddels hebben al meer dan 450 mensen de waardering aangevraagd.
17 uur geledenOp donderdag 20 en vrijdag 21 maart stonden zeventien studenten van Scalda vanuit vijftien verschillende vakrichtingen, in de RAI Amsterdam tijdens het Nationaal Kampioenschap voor beroepen mbo: Skills The Finals.
19 uur geledenGOES - Op zaterdag 29 maart wordt in Kattendijke voor de 17e keer de Oosterscheldeloop gehouden, georganiseerd door AV'56 uit Goes.
19 uur geledenKLOETINGE - De achttienjarige Benthe Peijen uit Goes gaat als een speer, of misschien beter gezegd 'pijlsnel'. Ze is namelijk afgelopen november geselecteerd voor de Jong Oranje selectie van de Koninklijke HandboogSport Nederland (KHSN).
20 uur geleden