Rabobank: generatieverschillen bij betalingen en uitgavenpatroon
UTRECHT (ANP) - Jongeren doen aanzienlijk meer betalingen via een betaalverzoek dan ouderen. Ruim 7 procent van de betalingen van Nederlanders geboren tussen 1996 en 2012, de zogeheten gen Z'ers, ging dit jaar via een betaalverzoek, volgens Rabobank. Dat is ruim het dubbele van millennials, geboren tussen 1981 en 1996, en veel meer dan de 0,7 procent bij mensen geboren tussen 1946 en 1964.
Rabobank heeft geanonimiseerde betaaldata van hun 8,3 miljoen particuliere klanten van januari tot en met oktober dit jaar in uitgavencategorieën ingedeeld en die geanalyseerd. Daaruit kwam ook naar voren dat generatie Z in 2024 bijna 10 procent van al hun uitgaven uitgaf uit aan eten, drinken en ervaringen buiten de deur. Bij millennials was dat aandeel minder groot, maar ging het wel om een groter bedrag, concludeert de bank. De helft van de mensen in die leeftijdscategorie gaf meer dan 90 euro per maand uit in de horeca.
De oudere garde geeft van de generaties het meeste geld aan goede doelen, volgt ook uit de data. In totaal ging het vorig jaar gemiddeld om 1,7 procent van hun uitgaven. Ook spaart die generatie meer dan millennials en gen Z'ers: gemiddeld gaat 30 procent van de uitgaven van de oudere generatie naar spaar- of beleggingsrekeningen. Millennials sparen wel het meest in absolute bedragen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - In de Duitse auto-industrie zullen de komende jaren tienduizenden banen meer verloren gaan dan verwacht. Daarvoor vreest het hoofd van de Duitse autobrancheorganisatie VDA. De sector heeft volgens haar te maken met hoge kosten voor personeel, energie en belastingen.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag hoger geopend na het flinke verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers op het Damrak ging onder meer uit naar kwartaalresultaten van ABN AMRO die beter waren dan verwacht. ABN AMRO was daardoor de sterkste stijger in de AEX met een plus van ruim 7 procent.
44 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Topman Jensen Huang van AI-chipconcern Nvidia gaat toch mee met de Amerikaanse president Donald Trump voor zijn staatsbezoek aan China. Huang was eerder nog de opvallende afwezige tussen de topbestuurders die Trump vergezellen voor zijn ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Ceconomy, het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, heeft het afgelopen kwartaal iets meer elektronica verkocht, ondanks de "uitdagende economische omstandigheden". Consumenten kochten de afgelopen tijd vooral meer kleine apparaten. Het bedrijf verkocht minder grote elektrische apparaten en telecom- en tv-producten.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Reisorganisatie TUI ziet dat mensen langer wachten met het boeken van een vakantie voor deze zomer als gevolg van onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De hotels en resorts zijn minder volgeboekt dan vorig jaar. Volgens TUI moet 45 procent van de reizigers nog een vakantie boeken voor deze zomer.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het midden- en kleinbedrijf (mkb) ontvangt bijna de helft van alle bankleningen aan ondernemingen in Nederland, blijkt uit gegevens die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst presenteert. Volgens de centrale bank betalen de mkb-bedrijven over deze leningen vaak een iets hogere rente dan andere, grotere ondernemingen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een hogere winst behaald dan een jaar eerder, mede geholpen door kostenbesparingen. In een toelichting op de cijfers zegt de bank dat de Nederlandse economie tot dusver veerkrachtig is gebleven, maar dat de oorlog in het Midden-Oosten de economische onzekerheid wel heeft vergroot.
2 uur geleden