Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank: generatieverschillen bij betalingen en uitgavenpatroon

Rabobank: generatieverschillen bij betalingen en uitgavenpatroon

UTRECHT (ANP) - Jongeren doen aanzienlijk meer betalingen via een betaalverzoek dan ouderen. Ruim 7 procent van de betalingen van Nederlanders geboren tussen 1996 en 2012, de zogeheten gen Z'ers, ging dit jaar via een betaalverzoek, volgens Rabobank. Dat is ruim het dubbele van millennials, geboren tussen 1981 en 1996, en veel meer dan de 0,7 procent bij mensen geboren tussen 1946 en 1964.

Rabobank heeft geanonimiseerde betaaldata van hun 8,3 miljoen particuliere klanten van januari tot en met oktober dit jaar in uitgavencategorieën ingedeeld en die geanalyseerd. Daaruit kwam ook naar voren dat generatie Z in 2024 bijna 10 procent van al hun uitgaven uitgaf uit aan eten, drinken en ervaringen buiten de deur. Bij millennials was dat aandeel minder groot, maar ging het wel om een groter bedrag, concludeert de bank. De helft van de mensen in die leeftijdscategorie gaf meer dan 90 euro per maand uit in de horeca.

De oudere garde geeft van de generaties het meeste geld aan goede doelen, volgt ook uit de data. In totaal ging het vorig jaar gemiddeld om 1,7 procent van hun uitgaven. Ook spaart die generatie meer dan millennials en gen Z'ers: gemiddeld gaat 30 procent van de uitgaven van de oudere generatie naar spaar- of beleggingsrekeningen. Millennials sparen wel het meest in absolute bedragen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

47 minuten geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

2 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

4 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

4 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

6 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

7 uur geleden
Voorraad koffers achtergebleven op Schiphol na sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.

7 uur geleden