Rabobank: generatieverschillen bij betalingen en uitgavenpatroon
UTRECHT (ANP) - Jongeren doen aanzienlijk meer betalingen via een betaalverzoek dan ouderen. Ruim 7 procent van de betalingen van Nederlanders geboren tussen 1996 en 2012, de zogeheten gen Z'ers, ging dit jaar via een betaalverzoek, volgens Rabobank. Dat is ruim het dubbele van millennials, geboren tussen 1981 en 1996, en veel meer dan de 0,7 procent bij mensen geboren tussen 1946 en 1964.
Rabobank heeft geanonimiseerde betaaldata van hun 8,3 miljoen particuliere klanten van januari tot en met oktober dit jaar in uitgavencategorieën ingedeeld en die geanalyseerd. Daaruit kwam ook naar voren dat generatie Z in 2024 bijna 10 procent van al hun uitgaven uitgaf uit aan eten, drinken en ervaringen buiten de deur. Bij millennials was dat aandeel minder groot, maar ging het wel om een groter bedrag, concludeert de bank. De helft van de mensen in die leeftijdscategorie gaf meer dan 90 euro per maand uit in de horeca.
De oudere garde geeft van de generaties het meeste geld aan goede doelen, volgt ook uit de data. In totaal ging het vorig jaar gemiddeld om 1,7 procent van hun uitgaven. Ook spaart die generatie meer dan millennials en gen Z'ers: gemiddeld gaat 30 procent van de uitgaven van de oudere generatie naar spaar- of beleggingsrekeningen. Millennials sparen wel het meest in absolute bedragen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.
6 uur geleden