Rabobank: generatieverschillen bij betalingen en uitgavenpatroon
UTRECHT (ANP) - Jongeren doen aanzienlijk meer betalingen via een betaalverzoek dan ouderen. Ruim 7 procent van de betalingen van Nederlanders geboren tussen 1996 en 2012, de zogeheten gen Z'ers, ging dit jaar via een betaalverzoek, volgens Rabobank. Dat is ruim het dubbele van millennials, geboren tussen 1981 en 1996, en veel meer dan de 0,7 procent bij mensen geboren tussen 1946 en 1964.
Rabobank heeft geanonimiseerde betaaldata van hun 8,3 miljoen particuliere klanten van januari tot en met oktober dit jaar in uitgavencategorieën ingedeeld en die geanalyseerd. Daaruit kwam ook naar voren dat generatie Z in 2024 bijna 10 procent van al hun uitgaven uitgaf uit aan eten, drinken en ervaringen buiten de deur. Bij millennials was dat aandeel minder groot, maar ging het wel om een groter bedrag, concludeert de bank. De helft van de mensen in die leeftijdscategorie gaf meer dan 90 euro per maand uit in de horeca.
De oudere garde geeft van de generaties het meeste geld aan goede doelen, volgt ook uit de data. In totaal ging het vorig jaar gemiddeld om 1,7 procent van hun uitgaven. Ook spaart die generatie meer dan millennials en gen Z'ers: gemiddeld gaat 30 procent van de uitgaven van de oudere generatie naar spaar- of beleggingsrekeningen. Millennials sparen wel het meest in absolute bedragen.
Meer uit Financieel
HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.
4 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.
5 uur geledenWENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.
8 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
11 uur geleden