Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rabobank denkt dat huizenprijzen nog harder stijgen

Rabobank denkt dat huizenprijzen nog harder stijgen

UTRECHT (ANP) - Onderzoekers van de Rabobank verwachten dat koophuizen nog harder in prijs zullen stijgen dan ze eerder dachten. Er staan relatief weinig woningen te koop en dat zorgt voor steeds hogere prijzen. Het effect van die schaarste is volgens de bank dit en volgend jaar veel groter geworden.

In heel 2024 stijgen de huizenprijzen gemiddeld 9,1 procent, denken de onderzoekers van de Rabobank. Eerder gingen ze nog uit van 6,7 procent duurdere huizen dit jaar. Voor volgend jaar stelt de bank de verwachte prijsstijging ook sterk naar boven bij. Kenners denken niet langer dat de prijzen met 5,2 procent stijgen, maar met 10,7 procent.

De afgelopen tijd zorgden hogere lonen in Nederland ervoor dat de huizenprijzen stegen, omdat mensen zo een hogere hypotheek konden afsluiten en meer konden bieden op een woning. Maar op den duur wordt het steeds moeilijker om een eigen huis te kunnen betalen, verwacht de Rabobank. Naar verwachting stijgen salarissen namelijk niet zo hard als de huizenprijzen en de kosten voor een hypotheek.

Locatiekeuze

Woningmarkteconoom Carola de Groot van de Rabobank denkt dat de vraag naar koopwoningen uiteindelijk minder wordt, doordat steeds minder mensen ze kunnen betalen. Maar voorlopig hebben woningzoekers nog te maken met "stevige prijsstijgingen".

Dat zorgt er ook voor dat mensen vaker zoeken buiten hun eigen stad, als de prijzen daar te hoog zijn. "Huizenkopers laten hun locatiekeuze namelijk deels afhangen van de prijs van de plek. Onder invloed van de hoge en stevig stijgende huizenprijzen in het stedelijke gebied van de Randstad nam de trek uit de stad lange tijd toe. Maar toen de prijzen gingen dalen, stokte deze trend weer", zegt De Groot. "Nu de huizenprijzen weer hard stijgen en de prijspremie voor een koophuis in de noordelijke steden van de Randstad bovendien weer oploopt, denken we dat de trek uit de eigen stad langzaam maar zeker weer toeneemt."

Volgend jaar stijgen de huizenprijzen het sterkst in Zuid-Limburg en het noordoosten van het land, verwacht de Rabobank.

Meer uit Financieel

Google investeert 13 miljard euro in AI-infrastructuur Finland

HELSINKI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Google gaat 13 miljard euro investeren in de bouw van nieuwe AI-datacenters en digitale infrastructuur in Finland. Volgens het Amerikaanse techbedrijf is dat de grootste Europese investering ooit door Google.

7 minuten geleden
Britse luchtverkeersleiding: storing komt niet door cyberaanval

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het hoofd van de Britse luchtverkeersleiding NATS heeft een cyberaanval uitgesloten als oorzaak van de storing die voor veel geannuleerde vluchten heeft gezorgd. De storing heeft meer dan 1000 vluchten op Britse luchthavens ontregeld. Dinsdag werden er tientallen vluchten geschrapt op Schiphol vanwege het technische probleem.

9 minuten geleden
AEX-index begint licht lager, olieprijs richting 100 dollar

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met een klein verlies begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gedrukt vanwege de stijgende olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De prijs van een vat Brentolie, oftewel olie uit het Midden-Oosten en Europa, nadert de 100 dollar per vat. Ook gas werd opnieuw duurder. De hogere energieprijzen dreigen de inflatie verder aan te jagen en vergroten de kans op renteverhogingen door de centrale banken.

1 uur geleden
Moederbedrijf kledingketen Zara verkoopt meer in eerste jaarhelft

ARTEIXO (ANP) - Het Spaanse Inditex, moederbedrijf van kledingwinkelketens als Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in zijn eerste jaarhelft meer omzet geboekt door goede verkopen van de lente- en zomercollecties en stelt ook dat zijn collecties voor de herfst en winter goed worden ontvangen door klanten.

1 uur geleden
Rabo verwacht stijging huizenprijzen ondanks afkoeling markt

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland gaan dit jaar en volgend jaar verder omhoog, ondanks een afkoeling van de huizenmarkt door meer aanbod. Dat verwachten economen van Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van het land. In het vorige kwartaalbericht gingen ze voor de rest van dit jaar nog uit van stagnerende huizenprijzen.

2 uur geleden
Olieprijzen nog verder omhoog, Brent nu bijna 100 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend verder omhoog waarbij Brent nu bijna op 100 dollar per vat staat. Iran heeft gezegd een Amerikaanse basis in Jordanië en schepen en olietankers rond de Straat van Hormuz te hebben aangevallen. De Verenigde Staten melden aanvallen op Iraanse doelen, onder meer op het eiland Kharg in de Perzische Golf. Daarbij zouden ook tankers vernietigd zijn.

3 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juli met 1,2 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. Ook aan diensten werd meer uitgegeven. De bestedingen lieten daarmee voor de vijfde maand op rij een stijging zien. In juni groeide de consumptie met 1,7 procent.

3 uur geleden