
Raad bespreekt plan voor Bathsewegkerk Rilland
RILLAND - De gemeenteraad van Reimerswaal bespreekt dinsdag (9 februari) het plan om de Bathsewegkerk in Rilland, met behoud van de toren, te slopen voor woningbouw. Daarna ligt het plan voor een complex met negen appartementen zes weken ter inzage voor belanghebbenden om te kunnen reageren.
De Rillandse aannemer Johan Berting wil op de plek van het leegstaande, vervallen kerkgebouw een appartementencomplex met parkeerplaatsen en berging realiseren. De kerktoren restaureert hij, om die daarna voor 250.000 euro aan de gemeente te verkopen.
Geuroverlast
Het college van burgemeester en wethouders is, net als de klankbordgroep Rilland, blij met Bertings initiatief, omdat de voor het dorp beeldbepalende kerktoren behouden blijft. Reacties op het conceptplan hebben wel tot enkele wijzigingen en verder onderzoek geleid. Zo kan de nabijgelegen veehouderij een risico zijn voor de woningbouw. “Er is onderzoek gedaan naar mogelijke geuroverlast en daaruit is gebleken dat er een aanvaardbaar woon- en leefklimaat te realiseren is”, zegt wethouder Maarten Both.
De veehouderij ligt binnen honderd meter van de toekomstige nieuwbouw, maar dat is volgens Both een richtafstand tot ‘geurgevoelige gebouwen’, geen verplichte afstand die gehanteerd moet worden. “De berging wordt aan die kant gerealiseerd en de appartementen aan de andere kant, zodat ze zo ver mogelijk van de veehouderij liggen.”
Gierzwaluwen
Nader onderzoek wijst ook uit dat er dwergvleermuizen in het kerkgebouw aanwezig zijn en gierzwaluwen er hun nesten bouwen. Daarom is voor de sloop van de kerk een ontheffing vanuit de Natuurbeschermingswet nodig. “De aanwezigheid van de dieren betekent niet dat we niet verder kunnen met de plannen, maar dat we voor de sloop rekening moeten houden met het broedseizoen”, aldus de wethouder.
Ook is er verder onderzoek gedaan naar de eventuele aanwezigheid van asbest, maar dat is volgens Both niet aangetroffen. “Er mag maximaal vier meter in de grond worden gewerkt, omdat tot die diepte geen archeologische vondsten te verwachten zijn, maar dat heeft geen gevolgen voor de bouw.”
Parkeerplaatsen
Als alle procedures zonder problemen worden doorlopen, kan de sloop en nieuwbouw na de zomer beginnen. De aannemer en gemeente hebben afspraken gemaakt over de restauratie en overdracht van de kerktoren en de afkoop van parkeerplaatsen in de openbare ruimte. “Dat zijn duidelijke afspraken die beide partijen prima vinden”, aldus Both. De parkeerplaatsen kunnen niet allemaal op eigen terrein worden aangelegd, maar dat beïnvloedt volgens de wethouder de beschikbaarheid van parkeerplaatsen voor buurtbewoners niet. “Die voldoet aan de parkeernorm.”
‘Rotte plek’
De komst van de appartementen, waarnaar volgens aannemer Berting veel vraag is, maakt de straat levendiger. De aannemer wil ze bouwen in de stijl van de kerk, de Amsterdamse school. ‘Het wordt echt iets moois’, beloofde hij eerder al. Dat vindt het college ook. ‘Het is een toekomstbestendig plan met oog voor de geschiedenis voor een rotte plek in het hart van Rilland’, staat in het collegevoorstel aan de gemeenteraad.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
10 uur geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
13 uur geledenRIJSBERGEN - De herfst- en wintermaanden staan voor de deur - en daarmee groeit ook de kans op wateroverlast in kelders. Door klimaatverandering wisselen langere droge periodes zich steeds vaker af met hevige regenbuien. Het gevolg is een stijgend grondwaterpeil dat op veel plaatsen voor problemen zorgt.
15 uur geledenYERSEKE - Gemeente Reimerswaal doet op zaterdag 20 september mee aan World Cleanup Day. Vrijwilligers worden uitgenodigd om samen zwerfafval op te ruimen in en rond het centrum van Yerseke.
17 uur geledenGOES - Op dinsdag 16 september start SMWO (Stichting Maatschappelijk Werk & Welzijn Oosterschelderegio) opnieuw met de training Powervrouwen. Een training voor vrouwen (18+) die zichzelf willen (her)ontdekken. Bijvoorbeeld op het gebied van identiteit, financiële en sociale weerbaarheid, relaties, zingeving, gezondheid of tijdsbesteding. Kortom, een training voor vrouwen die weer zin in het leven willen krijgen of houden.
1 dag geledenHANSWEERT - Evenementenstichting Answest op z'n best organiseert op zaterdag 13 september weer de Hansweertse Rommelroute. Dit tussen 9:30 en 15:00 uur.
2 dagen geledenZEELAND - Rijkswaterstaat voert in september en oktober onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58) en het Dampoortaquaduct (N57). Daardoor zijn beide meerdere nachten afgesloten voor verkeer. Er worden omleidingsroutes ingesteld en weggebruikers moeten rekening houden met extra reistijd.
3 dagen geleden