Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quote: vastgoedbaas gekatapulteerd naar top 3 rijkere Quote 500

Quote: vastgoedbaas gekatapulteerd naar top 3 rijkere Quote 500

AMSTERDAM (ANP) - De rijkste Nederlanders zijn afgelopen jaar fors rijker geworden, meldt tijdschrift Quote dat voor de 25e keer zijn rijkenlijst de Quote 500 uitbrengt. Heineken-erfgenaam Charlene de Carvalho-Heineken bleef daarop de rijkste, maar vastgoedondernemer Remon Vos sprong naar de tweede plek. Door de beursgang van zijn bedrijf CTP werd zijn vermogen ruim drie keer zoveel waard.

Vos is nu goed voor 5,7 miljard euro en daarmee verdringt hij Randstad-oprichter Frits Goldschmeding, met een vermogen van 5,6 miljard euro, naar de derde plaats. De Carvalho-Heineken is nog met afstand de rijkste en heeft nu een vermogen van 13,5 miljard euro, een toename van 11,6 procent. In coronajaar 2020 zag de dochter van de overleden bierbrouwer Freddy Heineken haar vermogen nog met ruim 2 miljard euro afnemen.

De 500 rijkste Nederlanders zagen hun vermogen afgelopen jaar met bijna een vijfde toenemen. Alle mensen op die lijst de Quote 500 bij elkaar zijn goed voor een kleine 220 miljard euro. Om in de rijkenlijst te worden opgenomen, was dit jaar een vermogen van minimaal 110 miljoen euro nodig. Vorig jaar kwam je met 15 miljoen minder al in de lijst terecht.

De rijkste familie is de familie Brenninkmeijer, eigenaren van C&A die gezamenlijk goed zijn voor 23 miljard euro. De koninklijke familie heeft volgens Quote een vermogen van 1,2 miljard euro.

Bunq-oprichter Ali Niknam steeg het hardst op de rijkenlijst en staat met een vermogen van 1,5 miljard euro op de 29e plaats. Investeerder Marcel Boekhoorn staat op de dertiende plaats met 2,2 miljard euro, niet ver voor mediatycoon John de Mol. Die zag zijn vermogen met een achtste slinken en houdt nog 2,1 miljard euro over. Die afname van 300 miljoen euro is in absolute getallen de grootste.

Andere opvallende namen op de lijst zijn voetbalspelersmakelaar Mino Raiola, die 200 miljoen euro waard is en DJ Tiësto die door Quote op 170 miljoen euro wordt ingeschat.

Meer uit Binnenland

Extra toezichthouders op station en bussen bij Ter Apel

EMMEN (ANP) - Qbuzz zet tijdelijk twee extra toezichthouders in rond station Emmen. Dat doet de vervoerder naar aanleiding van incidenten op de buslijnen 73 en 74 die tussen Emmen en Ter Apel rijden, waar het aanmeldcentrum voor asielzoekers zit. Vakbonden uitten hun zorgen over de situatie en die neemt Qbuzz "zeer serieus".

12 minuten geleden
Steel met mes gevonden op plaats delict dode man in Herkenbosch

HERKENBOSCH (ANP) - De Limburgse politie heeft op de plek waar maandagochtend een man gedood werd een zelfgemaakt voorwerp gevonden met een mes erop. De man uit Herkenbosch kwam rond 08.10 uur om het leven op de Van der Landelaan. De verdachte sloeg op de vlucht.

1 uur geleden
Onstuimig tijdens Prinsjesdag, dinsdagochtend windkracht 6

DEN HAAG (ANP) - Het weer blijft onstuimig op Prinsjesdag. Dinsdagochtend waait het nog steeds hard in Den Haag met windkracht 6, meldt Weeronline. In de loop van de ochtend neemt de windkracht iets af, maar er kunnen nog steeds windstoten tot 70 kilometer per uur voorkomen.

2 uur geleden
Zes jaar cel geëist tegen ouders van dode baby Helvoirt

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar celstraf geëist tegen de ouders van een overleden baby uit Helvoirt (Noord-Brabant). Het jongetje, 17 dagen oud, overleed door ondervoeding. Volgens het OM kreeg hij onvoldoende geschikt voedsel van zijn ouders. Hun dieet bestond voornamelijk uit paddenstoelen.

3 uur geleden
Optreden Bob Vylan maandag in Nijmegen mag doorgaan van rechter

ARNHEM (ANP) - Het concert van Bob Vylan maandagavond in poppodium Doornroosje in Nijmegen mag doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Arnhem maandagmiddag.

3 uur geleden
Opnieuw aanhouding in conflict jeugdgroepen Noord-Holland

BEVERWIJK (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in het onderzoek naar twee rivaliserende groepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. Deze persoon, van wie de identiteit niet is bekendgemaakt, is maandagmiddag opgepakt. De politie verdenkt hem van "betrokkenheid bij de ernstige mishandeling in het conflict tussen de jeugdgroepen".

3 uur geleden
Nabestaanden hebben nog veel vragen over in IJ gevonden Sara

AMSTERDAM (ANP) - De ouders van de omgebrachte Sara hebben nog steeds veel vragen bij de dood van hun dochter, wier lichaam eind november 2023 werd gevonden in het IJ in Amsterdam. "Alsjeblieft, als je echt spijt hebt, vertel ons dan wat er op die avond echt is gebeurd. Als je dat doet, zal je vrede vinden", zei de moeder van het 33-jarige slachtoffer maandag in de rechtbank tegen verdachte Bas W. (41) uit Zwanenburg.

4 uur geleden