Quartararo nieuwe leider MotoGP na zege GP Catalonië
MONTMÉLO (ANP) - Fabio Quartararo heeft de Grote Prijs van Catalonië in de MotoGP gewonnen en met die zege de leiding in het kampioenschap overgenomen van Andrea Dovizioso. De Italiaan kwam al in de eerste ronde van de race op het circuit nabij Barcelona ten val op zijn Ducati.
Quartararo (Yamaha) vocht in het begin van de race verbeten met zijn Italiaanse teamgenoot Franco Morbidelli (Yamaha) om de koppositie. Daarachter loerde veteraan Valentino Rossi (Yamaha) op zijn kans. De Italiaan, die zaterdag voor nog een jaar tekende in de koningsklasse van de motorsport, ging in zijn gretigheid naar succes in de fout en vloog met nog negen ronden te gaan uit de bocht. Het was de tweede uitvalbeurt op rij voor de negenvoudig wereldkampioen.
Na de crash van Rossi nam de Franse rijzende ster Quartararo geleidelijk afstand van Morbidelli. De Italiaan, die voor het eerst van poleposition was vertrokken, gaf in de slotfase zelfs een podiumplek uit handen en eindigde als vierde. Eerst ging de Spanjaard Joan Mir (Suzuki) hem voorbij, daarna ook nog de Spanjaard Alex Rins (Suzuki).
Quartararo heeft na acht races 108 punten, Mir is opgeschoven naar de tweede plaats met 100 punten. De Spanjaard Maverick Viñales (Yamaha), die pas als negende finishte, staat derde met 90 punten. Dovizioso is naar de vierde plaats gezakt en heeft 84 punten.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Keniaanse marathonloper Eliud Kipchoge is een van de fakkeldragers bij de openingsceremonie van de Winterspelen in Milaan en Cortina op vrijdag. Hij is aangewezen door het Internationaal Olympisch Comité. De 41-jarige Kipchoge deed mee aan vijf Zomerspelen en won twee keer olympisch goud op de marathon. Hij was lang houder van het wereldrecord en liep in 2019 als eerste mens de 42,195 kilometer onder de twee uur.
55 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité moet zijn politieke neutraliteit behouden. "Laten we ons richten op onze kernmissie. We zijn een sportorganisatie", zei IOC-voorzitter Kirsty Coventry bij de opening van de 145e sessie van het IOC in Milaan. Komende vrijdag beginnen de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft drie snelle Ethiopiërs vastgelegd voor de komende editie op zondag 12 april. Zij moeten volgens de organisatie in staat zijn de Belgische tweevoudig winnaar Bashir Abdi uit te dagen. "Een parcoursrecord is mogelijk", zegt racedirecteur Marc Corstjens in een persbericht. Het parcoursrecord van 2.03.36 staat op naam van Abdi, die al eerder is aangekondigd als deelnemer.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
20 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
22 uur geleden