Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Quartararo nieuwe leider MotoGP na zege GP Catalonië

Quartararo nieuwe leider MotoGP na zege GP Catalonië

MONTMÉLO (ANP) - Fabio Quartararo heeft de Grote Prijs van Catalonië in de MotoGP gewonnen en met die zege de leiding in het kampioenschap overgenomen van Andrea Dovizioso. De Italiaan kwam al in de eerste ronde van de race op het circuit nabij Barcelona ten val op zijn Ducati.

Quartararo (Yamaha) vocht in het begin van de race verbeten met zijn Italiaanse teamgenoot Franco Morbidelli (Yamaha) om de koppositie. Daarachter loerde veteraan Valentino Rossi (Yamaha) op zijn kans. De Italiaan, die zaterdag voor nog een jaar tekende in de koningsklasse van de motorsport, ging in zijn gretigheid naar succes in de fout en vloog met nog negen ronden te gaan uit de bocht. Het was de tweede uitvalbeurt op rij voor de negenvoudig wereldkampioen.

Na de crash van Rossi nam de Franse rijzende ster Quartararo geleidelijk afstand van Morbidelli. De Italiaan, die voor het eerst van poleposition was vertrokken, gaf in de slotfase zelfs een podiumplek uit handen en eindigde als vierde. Eerst ging de Spanjaard Joan Mir (Suzuki) hem voorbij, daarna ook nog de Spanjaard Alex Rins (Suzuki).

Quartararo heeft na acht races 108 punten, Mir is opgeschoven naar de tweede plaats met 100 punten. De Spanjaard Maverick Viñales (Yamaha), die pas als negende finishte, staat derde met 90 punten. Dovizioso is naar de vierde plaats gezakt en heeft 84 punten.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

8 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

8 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

10 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

10 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

11 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

11 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

11 uur geleden