Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qbuzz in gesprek met Vindicat over 'bedreigende situatie' vrijdag

Qbuzz in gesprek met Vindicat over 'bedreigende situatie' vrijdag

GRONINGEN (ANP) - Vervoersmaatschappij Qbuzz gaat maandag in gesprek met studentenvereniging Vindicat over de "bedreigende situatie" die vrijdagavond ontstond voor buschauffeurs en reizigers na een feest georganiseerd door Vindicat-leden bij het Zilvermeer in Groningen, aldus een woordvoerder. Hij verwacht dat er niet veel materiële schade zal zijn, over de immateriële schade gaan ze met de studenten in gesprek.

Na het feest bij natuurgebied Kardinge wilden veel meer studenten dan verwacht in de stadsbussen om terug te komen naar het centrum van Groningen. Precieze aantallen zijn er niet, maar volgens de Qbuzz-woordvoerder kwamen er "honderden tegelijk, vele malen meer dan in onze bussen zouden passen".

De studenten checkten niet in, droegen geen mondkapjes, namen bierflesjes en sigaretten mee de bus in, haalden noodhamers los en de luchtkranen bij de in‐ en uitstapdeuren werden losgedraaid, waardoor de bus niet verder kon, vertelt de woordvoerder. Hij hoorde van buschauffeurs dat het voor hen steeds angstaanjagender werd. "Je voelt bedreigd, je probeert je werk goed te doen en ze doen alles wat tegen de huisregels is."

Excuses

Vindicat heeft zaterdag contact opgenomen met het vervoersbedrijf en excuses gemaakt, zegt de Qbuzz-woordvoerder. Maandagmiddag gaan de twee partijen met elkaar om tafel om te bespreken "hoe en waarom dit zo is gegaan en hoe dit in toekomst voorkomen kan worden". Qbuzz vindt het belangrijk dat het studentencorps leden aanspreekt op wat er is gebeurd. "Of er wel of geen aangifte wordt gedaan en waarvan dan, dat is complexer. Het gesprek voeren over de impact en dit voorkomen in de toekomst, vinden wij belangrijker."

Op verzoek van de politie werd de dienstregeling via Kardinge vrijdagavond stopgezet, aldus de woordvoerder van Qbuzz. De achtergebleven studenten zijn daarna lopend naar het centrum van de stad gegaan. De politie liep met hen mee om problemen op de ringweg en de busbanen te voorkomen. De opgeroepen ME werd uiteindelijk niet ingezet, er is niemand aangehouden.

Vindicat heeft gezegd "zeer geschrokken" te zijn van de ongeregeldheden en wil de politie waar mogelijk ondersteunen om te achterhalen wie verantwoordelijk zijn geweest voor de overlast, aldus voorzitter Sanne Veken.

Meer uit Binnenland

Geen treinen in regio Amsterdam en rond Schiphol

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt.

9 minuten geleden
Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Van en naar Amsterdam Centraal rijden geen treinen door de gevolgen van het winterse weer, meldt NS. Dit duurt in ieder geval nog de rest van de ochtend. Tussen Utrecht en Leiden rijden er ook geen treinen. Dit komt door een wisselstoring tussen Alphen aan den Rijn en Leiden Lammenschans. Dit duurt tot ongeveer 11.45 uur. Door het weer rijden er ook veel minder treinen van en naar Schiphol.

58 minuten geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

1 uur geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

1 uur geleden
Toe- en afritten dicht door gladheid, verkeer komt heuvel niet op

UTRECHT (ANP) - Door de gladheid zijn meerdere verbindingswegen, toe- en afritten dicht, meldt Rijkswaterstaat. "Het verkeer staat vast en komt de heuvel niet op."

1 uur geleden
Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

2 uur geleden